Autodroms » Tehnoloģija

2020. gada Briseles autoizstādē “Dacia” prezentē jauno motoru ECO-G! Auto gāzei ir nākotne!

15 Jan 2020  

2020. gada Briseles autoizstādē “Dacia” prezentē jauno motoru ECO-G! Auto gāzei ir nākotne!Tagad modeļi “Duster”, “Sandero”, “Sandero Stepway”, “Logan” un “Logan MCV” tiks piedāvāti ar jauno trīscilindru motoru TCe 100 ECO-G ar turbokompresoru. Ar maksimālo griezes momentu 170 N∙m, sākot no 2000 apgr./min, tas nodrošina augstāku veiktspējas līmeni, kas ļauj to daudzpusīgi izmantot, vienlaikus samazinot degvielas patēriņu un ogļskābās gāzes emisiju. Motors ECO-G izdala par aptuveni 10% mazāk ogļskābās gāzes nekā līdzvērtīgs benzīna motors.

Nosaukums “ECO-G” ir piešķirts divdegvielu — benzīna un sašķidrinātas naftas gāzes (LPG) — motoriem, kas tiek piedāvāti visos “Dacia” klāsta automobiļos (izņemot “Dokker”): “Duster”, “Sandero”, “Sandero Stepway”, “Logan”, “Logan MCV” un “Lodgy”, kam uzstādīts motors SCe 100 ECO-G.

“Dacia” piedāvā automobiļus ar sašķidrinātas naftas gāzes motoru par ļoti konkurētspējīgu cenu bez uzticamības zuduma (bez papildu izmaksām salīdzinājumā ar līdzvērtīgu benzīna versiju). Sašķidrinātas naftas gāzes cena ir daudz zemāka (tā var būt vairāk nekā divas reizes lētāka nekā litrs benzīna vai dīzeļdegvielas). Turklāt šī tehnoloģija nodrošina ievērojamas nodokļu priekšrocības (Francijā):

  • pilnīgs vai daļējs atbrīvojums no automobiļa reģistrācijas (atkarībā no reģiona);
  • 0 € vai samazināts ekoloģiskais malus (Ecological Malus) salīdzinājumā ar līdzvērtīgu benzīna versiju;
  • tiesības uz konversijas prēmiju;
  • uzlīme „Crit’Air 1” visiem LPG automobiļiem;
  • „Zaļā diska” lietotājiem automobiļa novietošana stāvvietā par brīvu vai ar atvieglojumiem;
  • īpaši profesionāļiem — atbrīvojums no nodokļa par uzņēmuma transportlīdzekļiem uz 3 gadiem un PVN atgūšana par privātajiem LPG automobiļiem.

Lai gan sašķidrinātas naftas gāzes motora vidējais patēriņš ir nedaudz lielāks, kopējās degvielas izmaksas uz kilometru samazinās par līdz pat 30% salīdzinājumā ar benzīna motoru un par līdz pat 8% salīdzinājumā ar dīzeļmotoru.

Automobiļi var braukt ar benzīnu vai sašķidrinātu naftas gāzi. Tiem ir uzstādītas divas atsevišķas tvertnes — viena benzīnam un otra sašķidrinātai naftas gāzei. Kad abas tvertnes ir pilnas, automobiļa kopējais nobraucamais attālums pārsniedz 1000 km. Benzīnu var uzpildīt visās degvielas uzpildes stacijās, un sašķidrināta naftas gāze ir pieejama vidēji katrā ceturtajā uzpildes staciju Eiropā un katrā septītajā Francijā.

Turklāt sistēmā iebūvētie drošības līdzekļi (drošības vārsts, pretvārsts un līdz 80% ierobežots uzpildes līmenis) ļauj automobiļiem “Dacia ECO-G” iebraukt pazemes stāvvietās, un tos neietekmē satiksmes ierobežojumi piesārņojuma maksimuma apstākļos.

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.