Autodroms » Zvaigžņu auto

Amerikāņu aktiera Džeimsa Stjuarta automobiļi filmā un dzīvē!

20 Nov 2020  

1956 De Soto Firedome Sportssman VertigoŠodien pievērsīsimies Alfreda Hičkoka režisētajai filmai ‘’Vertigo’’, kurā aktieris Džeims Stjuarts ( James Stewart)  atveidoja bijušo policijas detektīvu no Sanfrancisko  Džonu ‘’Skotiju’’Fērgusonu. Paziņa nolīgst Fērgusonu sievas izsekošanai. Mūs interesē filmas automobilis, ar kuru galvenais varonis braukā pa pilsētu. Tas ir 1956. gada De Soto Firedome Sportsman. Divu durvju ( hardtop) kupeja redzama augšējā attēlā. Kompānijas De Soto piedāvājumā  1952.gadā nāca klāt jauns modelis ar V8 spēka agregātu Firedome. Sākotnēji to iecerēja kā markas prestižāko modeli, bet trīs gadus vēlāk Firedome pārmarķēja kā iesākuma līmeņa modeli. 1955. gadā tā jaudīgāko variantu Fireflite izlaida kopā ar modeli Diplomat, kas bija vēl vienkāršāka Plymouth kopija. Savukārt ‘’Sportsman’’ bija aprīkojuma līmenis, kas bija pieejams četru durvju sedanam, un divu durvju kupejai ar fiksētu cieto jumtu , bet bez centrālās statnes. Tādas ( hardtop) kupejas rūpnīcas cena bija $2,783. Mašīnu uz priekšu dzina 330.4 kubikcollu V8 motors ar 230 zs jaudu. Pārnesumu kārba bija divu pakāpju automātiskā Chrysler Powerflite ar pogām uz priekšējā paneļa. Tāda ekstra maksāja papildus $189.

Vairāk par De Soto automobiļu markas vēsturi lasiet šeit”: http://www.autodroms.lv/ideals-auto-vesturiskam-ekspedicijam-de-soto/

Plymouth CoupeSavukārt mēs turpinām ar apakšējā fotogrāfijā redzamo spēkratu, Plymouth kupeju, pie kuras redzams arī pats saimnieks Džeims Stjuarts. Es domāju, ka tas ir 1936. gada P2 Deluxe Series vai arī P1 Business Series automobilis. Togad ražotājs atradās trešajā vietā ar pirmo reizi  pusmiljonu pārdotiem automobiļiem. P2 bija Plymouth maizes modeļu sērija, jo pārspēja togad ar septiņiem dažādiem modeļiem  ieviesto, lētāko P1 Business Series modeļu sēriju pārdošanas rādītājos ar, gandrīz, pieci pret vienu.

Neatkarīgi no modeļa dzinējs bija viens – rindas sešu cilindru 201.3 kubikcollu spēka agregāts ar 82 zs jaudu. Plašāk par Plymouth markas dzīves gājumu lasiet šeit:

http://www.autodroms.lv/lai-konkurentiem-dzive-par-medu-neliktos-1-dala/

http://www.autodroms.lv/lai-konkurentiem-dzive-par-medu-neliktos-plymouth-2-dala/

http://www.autodroms.lv/lai-konkurentiem-dzive-par-medu-neliktos-plymouth-3-dala/

Kristiāns Andersons

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.