Autodroms » Viedoklis

Aptauja: 32 procenti grib, bet nevar nopirkt jaunu auto naudas trūkuma dēļ!

12 Mar 2018  
Foto: PEXEL

Foto: PEXEL

Daži izbijuši auto nozares pārstāvji, kas nevar samierināties ar savas popularitātes zudumu, ik pa brīdim izlien no aizkrāsns, lai paziņotu, ka godīgi un apzinīgi ir tikai jaunu auto pircēji. Visi pārējie apzināti grauj Latvijas ekonomiku, meklējot iespēju iegādāties pēc iespējas lētāku un, attiecīgi – pēc iespējas vecāku auto. Labi, zināma vaina meklējama arī pašos autovadītājos, kas ietiepīgi turas pie stereotipiski noteiktiem dažiem šķietami “prestižiem” modeļiem. Taču ļoti liela autovadītāju daļa domā pavisam savādāk!

Aptaujāto vidū populāras neīstenotas ieceres ir arī jauna auto iegāde (32%), mājokļa remonts (32%), jauna mājokļa iegāde vai maiņa (30%) un jaunu mēbeļu iegāde vai interjera atsvaidzināšana (24%). Savukārt 21% vēlētos veikt lielāku pirkumu, piemēram, iegādāties sadzīves tehniku vai kādu no jaunākajām tehnoloģijām, bet 20% – attīstīt kādu no saviem hobijiem.

39% cilvēku vēlētos doties tālākā ceļojumā, bet šo ieceri visu laiku atliek lielākoties naudas trūkuma dēļ, liecina Luminor veiktās aptaujas dati.

Kā rāda aptaujas dati, vairumam jeb 75% šīs ieceres līdz šim nav izdevies īstenot naudas trūkuma dēļ. To atzinusi lielākā daļa jeb 85% aptaujātie, kuru ienākumi mēnesī vidēji ir līdz 1000 eiro mēnesī, un 51% respondentu ar ienākumiem virs 1001 eiro mēnesi. 32% aptaujas dalībnieku nav pieticis laika, lai īstenotu savas ieceres, bet 19% trūcis uzņēmības.

Iepriekš citas savas ieceres aptaujātie īstenojuši, paši sakrājot savam mērķim – tā atbildējuši 74%. Savukārt 42% izmantojuši aizdevumus, bet 13% aizņēmušies no draugiem/paziņām. 8% līdz šim nav izdevies realizēt savas ieceres.

No tiem, kuri savu ieceru īstenošanai līdz šim aizdevumus nav izmantojuši, 17% baidās no ilgtermiņa saistībām, 15% nav pārliecināti par pietiekamiem ienākumiem, bet 14% līdz šim nebija atraduši sev izdevīgu piedāvājumu. 11% nepatīk/nevēlas aizņemties, savukārt 4% baidās no nezināmā.

Luminor februārī veiktajā aptaujā šā gada februārī piedalījās 300 respondenti visā Latvijā vecumā no 20 līdz 50 gadiem.

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.