Autodroms » Zvaigžņu auto

Ar ko reiz braucis ASV 33. prezidents Harijs Trumens?

17 Jan 2020  

frontKā atceramies pērnā gada nogalē rakstīju, ka pie Vudro Vilsona valdīšanas gan slepenais dienests, gan prezidents pats labprāt izmantoja elektriskos Milburn spēkratus. Savukārt Harijs Trumens ( Harry S. Truman) , kura garāžu aplūkosim šodien bija īsts Chrysler markas piekritējs. Trumenam ļoti nepatika General Motors, jo viņiem bijusi noraidoša attieksme 1948. gada kampaņas laikā. General Motors domāja, ka Trumens zaudēs un atteicās aizdot kampaņai automašīnas. Kā atbildes gājiens No Trumena puses bija 19 pielāgoto Lincoln limuzīnu pasūtījums Baltajam namam. Viens no tiem tika Izraēlai. Stāstu par Lincoln un arī to, ka Trumans meklē mašīnu sev pēc prezidentūras zināja Chrysler prezidents K. T. Kellers ( Kaufman Thuma Keller) Trumenam piedāvāja jaunu Imperial automobili, kas bija Chrysler luksusa zīmols, bet Trumans atbildēja, ka tas būs pārāk uzkrītoši. Viņš labāk gribētu jaunu Chrysler un nopirks to pats.Trumans Chrysler
Fotogrāfijās redzama ir Chrysler Newport automašīna, kas ražota 1972. gadā un to Trumans nopirka sešus mēnešus pirms savas nāves. Taču nu par visu pēc kārtas. Vēl būdams senators viņš sev un kundzei iegādājās divus 1941. gada Chrysler automobiļus. Trumenam tika kupeja, bet sievai sedans. Mašīnas piegādāja nākamajā dienā pēc senatora Trumena pārvēlēšanas 1940. gada novembrī. Abiem spēkratiem uzstādīts rindas sešu cilindru 241 kubikcollu motors. Neiztikt bez skanīgiem nosaukumiem. Kupeja saucas Royal Club Coupe, bet sedans Windsor Sedan. Pametot prezidenta amatu 1953. gada sākumā tika nopirkts jauns Chrysler automobilis. Tas varēja būt vai nu divu durvju, vai četru durvju Windsor sērijas automobilis. Kopā Chrysler uzbūvēja zem 32 000 Windsor auto un virs 52 000 Windsor Deluxe sērijas mašīnu.
Vēlāk tika iegādāts 1955. gada Chrysler New Yorker. Ar to Trumans devies ģimenes izbraucienā uz Ņujorku, lai apciemotu meitu Margaretu. Standarta motors Chrysler New Yorker ir 5,4 litru V8 spēkstacija ar 250 zs jaudu.
interiorZaļo Chrysler Newport pēc Harija aiziešanas mūžībā izmantoja viņa sieva līdz pati devās viņsaulē 1982. gadā. Margareta Trumena ziedoja mašīnu aģentūrai National Park Service, kura uzturēja māju un īpašumu. Četru durvju Newport Royal bija populārākais Chrysler modelis 1972. gadā un kopā izgatavoja 47,400 mašīnas. Auto nobraucis vien 19000 jūdžu.
Harijs Trumens regulāri mazgājis savus auto un kopis ar putekļu sūcēju. Smēķēt salonā bija stingri aizliegts.rear
Sīkāk par Chrysler automobiļu markas vēsturi lasiet šeit:
http://www.autodroms.lv/stasts-par-bosa-masinu-1-dala/
http://www.autodroms.lv/stasts-par-bosa-masinu-2-dala/
http://www.autodroms.lv/stasts-par-bosa-masinu-3-dala/
Kristiāns Andersons

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.