Autodroms » Vēsture

Auto vēstures lapaspuses: Stāsts par dzelteno skaistuli La Salle!

13 Apr 2018  

lasalle-series-328-convertible-coupe-273342572-1Attēlos redzamais auto ir La Salle Series 328 Convertible Coupe, kas ražots 1929. gadā. Dzinējs te ir 328 kubikcollu V8, bet pārnesumu kārba trīs pakāpju manuālā.
Automobiļu marku La Salle izveidoja General Motors 1927. gadā un nosauca to par godu franču pētniekam Renē Robēram Kaveljē La Sallam , kurš atklājis Lielos ezerus, Misisipi upi un Meksikas līci.
Toreiz katram cenu segmentam bija atbilstoša auto marka. La Salle bija starpposms starp Cadillac un Buick markām. La Salle dibināja Hārlijs Erls, kurš strādāja General Motors studijas Art & Color viceprezidenta amatā. Studija bija atbildīga par jauniem modeļiem. Izmēros La Salle auto bija mazāki par Cadillac un pozicionējās kā stilīgas, greznas mašīnas ar sportisku raksturu. Motori bija tādi paši kā Cadillac.
Kā pirmais parādījās Cadillac La Salle automobilis ar astoņu cilindru , piecu litru dzinēju, kura jauda bija 75 zs. Maksimālais spēkrata ātrums bija 113 km/h. Vēlāk La Salle turpināja dzīvot kā atsevišķs zīmols. La Salle ar cenu $2685 bija par $ 100 dārgāks nekā Packard un par $ 700 dārgāks nekā Buick. Savukārt par 12 cilindru Cadillac tas bija $500 lētāks.
La Salle vēlākajās mašīnās varēja atļauties dizaina eksperimentus, kādi nebija pieļaujami Cadillac. Piemēram, sašaurināts radiators, pamanāmāks krāsojums.
Kopš 1934. gada La Salle sāka orientēties uz Oldsmobile un samazināja cenas. Pārdošanas rādītāji izauga. Par vēlīno La Salle modeļu odziņu kļuva jumta lūka.
Uz atvadām 1940. gadā La Salle modeļu klāstā bija visas virsbūves kādas tolaik ražoja automobiļu rūpniecība. General Motors nolēma šo zīmolu likvidēt.
La Salle pazuda no tirgus, kad cenu starpība ar Cadillac saruka. La Salle maksāja $ 1,446, bet Cadillac $1,752.lasalle-series-328-convertible-coupe-273342572-2
Kristiāns Andersons

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.