Autodroms » Drošība

Autoceļu uzturētājs 64 procentus ziņojumus par notiekošo uz valsts autoceļiem saņem ar “Waze” starpniecību

23 Okt 2020  

Autoceļu uzturētājs 64 procentus ziņojumus par notiekošo uz valsts autoceļiem saņem ar "Waze" starpniecībuLai pēc iespējas operatīvāk reaģētu uz notiekošo valsts autoceļu tīklā, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU) aicina autoceļu lietotājus iesaistīties un sniegt informāciju par bīstamām situācijām uz autoceļa. Kopumā LAU pēdējā gada laikā ir saņēmis turpat 3000 ziņojumus par dažādām bīstamām situācijām uz valsts autoceļiem. 64% ceļu lietotāju kā ērtāko informācijas nodošanas veidu izmanto aplikāciju “Waze”, savukārt katrs trešais jeb 30% ceļu lietotāju zvana uz informatīvo tālruni, 6% ziņojuma nosūtīšanai izmanto sociālos tīklus vai e-pastu.

70% no ceļu lietotājiem aplikācijā “Waze” visbiežāk ir informējuši par sabrauktiem dzīvniekiem,18% par šķēršļiem uz ceļa, 9% par bedrēm, salīdzinoši retāk – 3%, tiek ziņots par pazudušām ceļa zīmēm.

Teju jau gadu LAU izmanto specializētu datu apstrādes sistēmu, kas no aplikācijas “Waze” brīdinājumu un notikumu plūsmas ļauj noteikt ceļu lietotāju iesūtīto ziņojumu precīzas koordinātas un ziņojuma tipu. Saņemtajai informācijai seko līdzi LAU Klientu atbalsta dienests, kas saņemtos ziņojumus izvērtē un nodod atbildīgajām struktūrvienībām informācijas pārbaudei un nepieciešamo darbu uzsākšanai.

Atgādinām, ka iesniedzot ziņojumu “Waze”, svarīgi norādīt konkrētu bīstamības tēmu jeb apakšadaļu. “Waze” piedāvā trīs bīstamības sadaļas, no kurām katrai ir savas apakšsadaļas. Ziņojumu apakšsadaļas, kuras izvērtē LAU, ir sekojošas:

• Uz ceļa: Šķērslis, Bedre, Sabraukts dzīvnieks;

• Ceļa malā: Pazudusi ceļazīme;

• Laika apstākļi: Ledus, Plūdi.

 

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.