Autodroms » Viedoklis

Automobiļa riepas rada simtiem reižu lielāku piesārņojumu kā dzinējs! Valdieties, drifteri!

16 Mar 2020  

Automobiļa riepas rada simtiem reižu lielāku piesārņojumu kā dzinējs! Valdieties, drifteri!Tā kaut kā iegājies, ka pie visa vainīgs ir nelielas kubatūras dīzeļdzinējs. Tieši tāds, kāds tiek uzstādīts vieglajam pasažieru transportam. Ne smagie kravinieki, ne kuģi un lokomotīves. Tieši vieglie pasažieru automobiļi. Tāpēc to īpašniekus jāpārsēdina elektriskā rotaļlietā un jāpriecājas, ka nu pasaule būs glābta. Naivie!

Britu zinātnieki nākuši pie slēdziena, ka par dzinēju automobiļu konstrukcijā ir detaļas, kas gaisu un apkārtējo vidi piesārņo pat tūkstoš reižu vairāk kā jau minētās nežēlestībā nonākušais dīzeļdzinējs.

Pētījumus veikuši zinātnieki no britu aģentūras Emissions Analytics. Tad nu šī aģentūra skaidri un gaiši paziņojusi, ka jebkuras gluži parastas riepas pie gluži parastas ekspluatācijas piesārņo apkārtējo vidi 1000 reizes nopietnāk, kā 1,5 cDi dzinējs.

Lai veiktu izmēģinājumus, zinātnieki izmantoja gluži parastu “kaitīgo” ģimenes universāli ar iekšdedzes dzinēju. Pārsteigums pamanījās iedzīt stūrī pat pašus zinātniekus, jo vienā nobrauktā kilometrā ripas izdalījušas 5,8 gramus kaitīgo vielu. Tas ir tieši 1289 reizes vairāk par dzinēju, kura izmeši ir vien 4,5 MILIGRAMI uz vienu kilometru.

Eksperimentam tika izmantotas pilnīgi jaunas premium klases riepas un gluži gluds asfalts. varam vien minēt, kādu postu apkārtējai videi nodara “mazlietotas” budžeta klases riepas uz mūsu asfalta!

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.