Autodroms » Viedoklis

Cerams, ka veselais saprāts ņems virsroku un uz ceļiem centīsimies sevi iznīcināt mazāk!

31 Dec 2018  

Cerams, ka veselais saprāts ņems virsroku un uz ceļiem centīsimies sevi iznīcināt mazāk!Varbūt notiks brīnums un nākamais, 2019. gads mums visiem atnesīs kaut nelielu riekšavu veselā saprāta! Varbūt varēsim no rīta kāpt automobilī bez bažām par to, vai dzīvi un veseli atgriezīsimies mājās? Varbūt sapratīsim, ka automobili jāuztur tehniskā kārtībā ne tikai reizi gadā – uz obligāto tehnisko apskati, bet visu gadu? Ka lielākā vērtība uz pasaules nav skaļš autobūves zīmols, bet mūsu bērnu, vecāku, kaimiņu, darba biedru, draugu un nejaušu garāmgājēju dzīvības…

Ar skaļu, bet kā vienmēr – virspusēju statistiku, lai gada sākumā dalās tie, kam par to maksā naudu. Visticamāk, tāpat neko no tās neizlobīsim, ja saņemsim skopus datus, par avāriju skaitu, bojāgājušo skaitu un smagu traumu guvušo skaitu. Neizlobīsim, jo neuzzināsim, kāpēc atgadījies tieši tā un ne savādāk. Cik statistikas dalībnieki bija piesprādzējušies? Cik gājēji bija saskatāmi ar atstarotāju palīdzību? Cik negadījumi notikuši ar jaunām un, cik ne ar tik jaunām automašīnām?

Kam mums šie dati? Varbūt tāpēc, ka dīvaini maksāt pusi algas ikmēneša līzingam par vecu auto, kuram nevaram atļauties labas riepas un kvalitatīvu remontu? Ka varbūt izvēlēties “piezemētāku” auto, bet nomainīt detaļu, kura ne tikai grab, bet apdraud tūkstošiem cilvēku katru dienu? Ka varbūt ne tik populārs auto zīmols, bet drošības testos visvairāk punktus ieguvušās ziemas riepas? Un ne tās no jūras transporta konteinera ar 3 milimetru protektora atlikumu?

Paldies, ka bijāt kopā ar mums visu garo un nebūt ne vieglo 2018. gadu! Visādi gājis. Visādi vēl ies. Paldies, ka ieklausāties zinošu cilvēku ieteikumos un, ka lēnām pieņemat pareizus lēmumus – rūpēties par drošību!

Tad nu arī šajā gadu mijā novēlam viens otram drošu, veselīgu un pozitīviem piedzīvojumiem pilnu 2019. gadu!

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.