Autodroms » Drošība

Cilvēks ir piedzimis, lai būtu negodīgs! Cīņa Amerikā ar tiem, kas netur rokas uz auto stūres.

4 Jan 2021  

Cilvēks ir piedzimis, lai būtu negodīgs! Cīņa Amerikā ar tiem, kas netur rokas uz auto stūres.Šur tur vairāk, šur tur mazāk. Taču katrā zemes nostūrī cilvēki visiem spēkiem cenšas darīt pretēji tam, kā būtu pareizi. Turklāt pavada to ar mistiskiem attaisnojumiem. Tā teikt – vidi ir dumji, tikai es viens zinu kā ir pareizi! Kā liecina prakse, parasti tas beidzas skumīgi.

Amerikā uz ceļiem un ātrgaitas šosejām arvien biežāk sastopami automobiļi ar daļējām autopilota funkcijām. Taču pagaidām pēc noteikumiem autovadītājam jātur rokas uz stūres un jebkuru brīdi jābūt gatavam pilnā mērā pārņemt vadību. Tāds sīkums – turēt rokas uz stūres! Šoferi jau gadsimtu ir priecājušies par iespēju vadīt auto, taču nu pēkšņi tas daudziem šķiet tik apgrūtinoši, ka jāķeras pie šmaukšanās.

Daudziem modernajiem automobiļiem ar joslu atpazīšanas funkciju, adaptīvo vadības sistēmu un citiem elektroniskiem asistentiem stūres ratā iestrādāti sensori, kuri kontrolē vadītāja roku esamību uz “barankas”.  Tāpēc tiek izgudrotas un pielietotas dažādas bīstamas viltības. Tad nu Arizonas pavalsts vadība beidzot nolēmusi par šādu “atjautību” sodīt. Un sodīt visnotaļ pamatīgi! Sods paredzams sākot ar 250 dolāriem.

Visbiežāk noteikumi tiek apieti gluži primitīvā veidā, piestiprinot pie stūres rata ūdens pudeli, apelsīnu vai kaut ko līdzīgu, kas imitē rokas svaru. Taču Tesla spēkratiem tiekot izmantota arī datorprogramma.

NOSKATIES VIDEO

 

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.