Autodroms » Zvaigžņu auto

Dāvana īpašai sievietei! Stāsts par slavenās Holivudas aktrises Ingrīdas Bergmanes Ferrari automobili!

18 Jan 2019  

Ingrid Bergman 1954 Ferrari 375 M Berlinetta Speciale PininfarinaFoto redzamais spēkrats pilnā vārdā ir 1954. gada Ferrari 375 M Berlinetta Speciale Pininfarina . Savu debiju mašīna piedzīvoja 1954. gada Parīzes automobiļu izstādē.
Itāļu režisors Roberto Roselīni ( Roberto Rossellini) bija aktrises Ingrīdas Bergmanes ( Ingrid Bergman) vīrs laika posmā no 1950. līdz 1957. gadam. Ingrīda Bergmane filmējusies sešās Roselīni filmās.
Būdams Ferrari automobiļu markas fans, Roselīni uzdāvināja Bergmanei šo īpašo modeli – Ferrari 375 Mille Miglia Berlinetta ar 12 cilindru motoru. Mašīna bija Pininfarina darinājums. Taču pašam dāvinātājam piegādātā prece šķita uzlabošanas vērta. Tāpēc pieaicināja citu ateljē Scaglietti un tā radās mašīna, kuru visi vēlāk pazina kā Ferrari 375 MM Speciale Bergman Coupe. Pastāv uzskats , ka auto oriģinālā, vaļējā barchetta versija jauca ārā Ingrīdas Bergmanes frizūru un tāpēc Scaglietti to pārbūvēja par kupeju. Vietā būs pieminēt, ka vaļējā mašīna maksājusi 4 miljonus liru, kas tajos laikos bija $ 6400, bet mūsdienu naudā būtu $ 57,000.
Cita versija ir, ka Scaglietti pārbūve notikusi 1955. gadā pēc avārijas, kurā cietis auto priekšgals. Mašīnas priekšējā spārna kontūras izveidoja ar nojausmu par modeli Ferrari Testa Rossa, kurš parādījās 1957. gadā.
Īpašs stāsts ir par mašīnas krāsu. Izmantojot draudzību ar pašu Enco Ferrari kungu režisors pasūtīja pelēku krāsu, lai būtu kā zviedru aktrises acis.
Kopš tā laika Ferrari krāsu paletē radās Grigio Ingrid jeb Ingrīdas pelēkais tonis.
RearAizmugurē Bergmanes auto raksturo trijstūra veida izliekumi , bet sānos redzamas dzesēšanas atveres. Tādas vēlāk parādījās 1956. gada Chevrolet Corvette.
Arī pašam režisoram Roselīni piederējuši vairāki Ferrari markas automobiļi. Tajā skaitā 1952. gada Ferrari Inter Europa Coupe. Gadu jaunāks ir modelis 250 MM, ar kuru režisors braucis Mille Miglia sacīkstēs. Ekipāža Roselīni /Tonti izstājās no 1953. gada Mille Miglia sacīkstēm diferenciāļa defekta dēļ. Nobrauktas tika 7 stundas 28 minūtes un 26 sekundes. Neoficiāli ziņots, ka Bergmane esot uzmetusies uz Ferrari 250 MM motora pārsega sacīkšu pusceļā, Romā.
Ingrīdas Bergmanes mašīna tika godalgota kā labākais šova spēkrats 2014. gada Pebble Beach Concours d’ Elegance pasākumā.
Rossellenni-FerrariVēl vieni Krisa Rī apdziedātās un filmā parādītās Ferrari kaisles pārņemtie pievienojas mūsu auto zvaigznājam !
Kristiāns Andersons

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.