Autodroms » Zvaigžņu auto

Divi automobiļi, kas savulaik piederēja dziedātājai Ellai Ficdžeraldai!

8 Jūn 2018  

Lincolln ContinentalAmerikāņu džeza dziedātāja Ella Džeina Ficdžeralda ( Ella Jane Fitzgerald) tikusi vizināta ar 1961. gada Lincoln Continental spēkratu. Auto tika atrasts mētājamies pagalmā Ņjūmeksikā ar Zvaigžņu auto statusu pierādošiem reģistrācijas dokumentiem cimdu nodalījumā.
Jāsaka, ka Ellas vieta bija labais aizmugurējais sēdeklis, jo viņu vienmēr veda šoferis.
Precīzi nav zināms cik ilgi 1961. gadā ražotais un pirktais Lincoln sabijis dziedātājas īpašumā. Mašīnu nelietoja īpaši daudz un nobraukusi tā 76 000 jūdžu.
Otrs viņas automobilis bijis ļoti rets Mercedes Benz 300 D1959. gada Mercedes –Benz 300 D četru durvju kabriolets. Tas tika speciali Ellai Ficdžeraldai būvēts un saimniecei nokalpoja 37 gadus līdz viņas aiziešanai mūžībā 1996. gadā. Vaļējās versiju izgatavoja tikai 65 eksemplāros no 1957. līdz 1962. gadam. Mašīnu zvaigzne pasūtīja pie Mercedes –Benz dīlera Ziemeļamerikā. Ar Bosch degvielas iesmidzināšanas sistēmu aprīkotā dzinēja jauda ir 160 zs, kas ļauj attīstīt 100 jūdzes stundā lielu ātrumu. Automobilim no opcijām ir automātiskā transmisija, stūres pastiprinātājs , radio, roku balsti pasažieriem, Goodyear riepas ar balto maliņu.
Auto noskrējis 90 000 jūdžu.
Kristiāns Andersons

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.