Autodroms » Zvaigžņu auto

Divi Ferrari automobiļi, ar kuriem bauda braukt bijusi grupas The Rolling Stones mūziķim Kītam Ričardsam!

3 Jan 2020  

Keith Richards Ferrari DinoKad radio atskaņo grupas The Rolling Stones hitu ‘’(I Can’t Get No) Satisfaction’’ pat ģimenes Volvo universāla šoferim, ar trim bērniem uz aizmugurējā sēdekļa un suni bagāžas nodalījumā, bet bez sportiskumu sološā R burta uz bagāžnieka vāka, sanāk stingrāk nospiest gāzes pedāli.
Dziesmas autori ir Miks Džegers un Kīts Ričards, kuri paši braukuši sportiskos spēkratos. Par Mika Džegera garāžas iemītniekiem lasiet šeit: http://www.autodroms.lv/zvaigznu-auto-rubrika-mika-dzegera-morgan-plus-8-un-citi-garazas-iemitnieki/. Šodien kārta pienākusi Kīta Ričardsa autoparka revidēšanai. Sāksim ar sudraba krāsas Ferrari Dino 246 GT. Tas ražots 1972. gadā un Ričards to pircis jaunu. Zvaigznes īpašumā mašīna bija līdz 1986. gadam. Vēlāk spēkrats nonāca privātajā kolekcijā Japānā. Kītam Ričardsam patika braukt savā Ferrari Dino. interiorKad vien bija iespējams, viņš brauca uz koncertiem Eiropā ar Ferrari, kamēr grupas biedri lidoja ar lidmašīnu. Ģitārists Ričards mēdza ierasties viesnīcā, kur apmetusies grupa nakts vidū, jo brauca savā Ferrari Dino. Tā braukājot pa koncertiem Dino odometrs saskaitīja 25 000 jūdžu. Japānā mašīna sabija līdz 2014. gadam un tad nonāca Monako. Divus gadus mašīna bija mūzikas producenta, grupas The Prodigy viena no dibinātājiem un līdera. Liama Houleta īpašumā. Kārtējā auto pārdošana notika 2018. gadā. Šoreiz Bonhams izsolē Gudvudā. Mašīnas cena bija $577,120. Dažus gadus iepriekš automobilim pārlasīts dzinējs, lai atgrieztu visus Ferrari Dino 246 GT 195 zirgus savā vietā.
Ieskats Ferrari Dino vēsturē!
rearModeli FERRARI DINO 206 GT sāka ražot (Ar marku DINO.) 1968. gadā. Par Dino ( saīsinājums no Alfredino) sauca Enco Ferrari dēlu. Viņš nomira 24 gadu vecumā, 1956. gadā. Pirms nāves Dino nodeva tēvam savas V6 dzinēja izstrādnes Formula2 sacīkstēm. FERRARI DINO 206 GT izlaišana bija uzņēmumam svarīgs notikums. Tas bija pirmais FERRARI ielas auto ar centrā novietotu dzinēju. Arī pārdošanas rādītāju ziņā automobilis bija pirmais un nesa jūtamus ienākumus. Spēkrata sērijveida ražošana ļāva saņemt atļauju izmantot kompakto un vieglo V6 dzinēju Formula2 sacīkstēs sešdesmito gadu vidū. Pat bez FERRARI firmas zīmes modelis DINO 206 GT bija viens no lieliskākajiem kompānijas auto. Tā divu litru dzinējs attīstīja 180 zs jaudu. Automašīna bija neliela, viegla un dinamiska. Vēlāk spēkrats pārauga par FERRARI 246 GT. Marka DINO kļuva par aizsācēju garai, lielisku FERRARI mašīnu ķēdītei.
Otrs Kīta Ričardsa Ferrari ir melnais 400i, kas redzams apakšējā attēlā. To mūziķis pirka jaunu 1983. gadā un paturēja līdz 2017. gadam būdams vienīgais īpašnieks. Nobraukums uz to brīdi bija vien 2, 254 jūdzes ( 3,627 km).
Ričards ar šo mašīnu braucis uz ierakstu studiju, kad Parīzē tika ierakstīts albums ‘’Dirty Work’’’. Vēlāk mašīnu aizveda uz Lielbritāniju.
Ferrari 400 iKad tika pirkts Ferrari 400i grupa kopā iegādājās vēl septiņus Ferrari. No septiņiem trīs bija 400i modeļa spēkrati. Lielajā iepirkumā par godu veiksmīgajai Eiropas tūrei ar albūmu ‘’Tattoo You’’ pie saviem 400i tika arī Miks Džegers un Bils Veimens. Par citu Veimena kunga auto lasiet šeit: http://www.autodroms.lv/stasts-par-muzika-bila-veimana-citroen-sm-automobili
Ričardsa mašīnai vienīgajai bija piecu pakāpju manuālā pārnesumu kārba. Tāpat netipisks priekš Ferrari bija melnās virsbūves salikums ar zilo salona toni. Auto sirds ir V12 dzinējs, kas atrodas priekšā. Vienīgā neorģinālā detaļa ir bagāžnieka atvēršanas poga, kura tika pārvietota.
Kristiāns Andersons

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.