Autodroms » Zvaigžņu auto

Endija Vorhola brūnais Rolls Royce un citi braucamie no viņa gleznām!

20 Jūl 2018  

Andy Warhol's Rolls Royce Silver ShadowAttēlā redzamo Rolls Royce Silver Shadow slavenais mākslinieks pirka jaunu 1974. gadā un viņa īpašumā tas bija līdz 1987. gadam. Vorhols bija kaislīgs auto mīļotājs bez vadītāja apliecības. Izpalīdzēja draugi, kas arī bija zvaigznes, bet labprāt laiku pa laikam piestrādāja par šoferiem. Pēc Vorhola nāves 1987. gadā Rolls Royce nonāca izsolē, kur tika pārdots par 77 000 $. Par mašīnas īpašnieku 1990. gadā kļuva kāds mākslas kolekcionārs Kens Markē ( Ken Marquis). Pagājušogad viņš to pārdeva uzņēmējam no Losandželosas un Vorhola fanam Ronam Rivlinam ( Ron Rivlin).Viņš auto nopircis kā dzimšanas dienas dāvanu sev.
Zem motora pārsega atrodas astoņu cilindru 6,75 litru dzinējs, bet pārnesumu kārba ir trīs pakāpju automātiskā. Uz nākamā īpašnieka maiņas brīdi auto nobraukums bijis 100 000 km.
Šis Rolls Royce nebūt nebija vienīgais mākslinieka auto. Viņa mīļākā marka bija Mercedes –Benz. Viņam piederējuši vairāki šīs markas automobiļi. Ar Mercedes –Benz aizsākās arī mašīnu glezniecība. Vorhols par pirmo objektu izvēlējās 1901. gada Benz Coupe Mylord.
Tāpat uzgleznoja arī Benz trīsriteni, kas uzskatāms par autobūves vēstures pamatu. Sava glezna ir arī Mercedes Type 400 un, protams, līdzko tika nopirkts slavenais modelis Mercedes -Benz 300 SL Gullwing tā īpašnieks ķērās pie krāsām. Tieši pret modeli 300 SL viņam bijušas vissiltākās jūtas. GullwingKopā viņš uzgleznoja 7 modeļus 11 gleznās. 1979. gadā 23 minūšu laikā, bez īpašas sagatavošanās, tapa gleznojums uz pavisam svaiga BMW M1 modeļa virsbūves.
Tas pierāda, ka ne visi mākslas darbi rodas mokās! Pietiek satikties labam auto ar izcilu gleznotāju.
Kristiāns Andersons

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.