Autodroms » Tehnoloģija

Facebook sadarbībā ar vairākiem mobilo tīklu operatoriem apjozīs Āfriku ar 37 000 kilometru garu kabeli

16 Mai 2020  

Facebook sadarbībā ar vairākiem mobilo tīklu operatoriem apjozīs Āfriku ar 37 000 kilometru garu kabeliMēs esam tā izlepuši, ka ja nav pa rokai ātrais optiskais internets, iestājas panika dzīve teju vai apstājas. Interneta pieslēgums ir teju vai katram mobilā telefona lietotājam. Nemaz nerunājot par planšetēm, datoriem un citām viedajām ierīcēm, kas savienotas ar wi-fi. Taču ir uz pasaules pat vesels kontinents, kur pie interneta tiek labi, ja tikai viena sestā daļa iedzīvotāju. Un kontinents šis ir Āfrika.

Kā vēsta ārzemju mediji, visiem labi pazīstamā kompānija facebook paziņojusi par gadsimta vērienīgāko projektu komunikāciju jomā. Mērķis – apjozt visu Āfrikas kontinentu ar zemūdens kabeli. Kopējais kabeļa garums sasniegs apmēram 37 tūkstošus kilometrus, kas ir gandrīz tik pat, cik pa ekvatoru apkārt pasaulei. Kabelis tiks iegremdēts Āfriku apskalojošās jūrās un okeānos.

Protams, viens pats nav karotājs, tāpēc projektā iesaistās arī citi, ne mazāk zināmi spēlētāji. Piemēram Chine Mobile, MTN no Dienvidāfrikas, Orange no Francijas un Vodofone no Britu salām.

Savukārt paša kabeļa apjošanai apkārt Āfrikai iesaistīs kompāniju Alcatel Submarine Networks, kas ir daļa no Nokia koncerna.

Kāda velna pēc šāda ņemšanās ap Āfriku? Bizness un tikai bizness. Šobrīd Āfrikas kontinentā interneta izmantošana ir pamatīgi ierobežota, ja salīdzinām ar jebkuru citu kontinentu. Labi ja sestajai daļai iedzīvotājiem ir piekļuve globālajam tīklam. Ja paskaita ar kalkulatoru, tad Āfrika ir milzu iespēja labiem ienākumiem!

Kabelis apvienošot divdesmit trīs valstis, savienojot tās ar Eiropu un Tuvajiem austrumiem. Projekts ar nosaukumu “2Africa” būšot ļoti jaudīgs alumīnija šķiedru kabeļa dēļ, kas nodrošinās lielu kapacitāti.

Ja nu kaut kas pagaidām nav zināms, tad tas, cik daudz naudas facebook ar partneriem ir gatavi ieguldīt āfrikāņu pieslēgšanai internetam.

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.