Autodroms » Vēsture

Franču auto, kas nāk no Austrālijas – Devaux Coupe!

31 Aug 2018 (1)

Devaux CoupeNo Austrālijas ražojumiem autodroms.lv slejās atrodams stāsts par veco labo  Holden. Taču izrādās, ka kopš 2001. gada darbojas uzņēmums, kas radījis attēlā redzamo skaistuli Devaux  Coupe. Spēkrata nosaukums Devaux nāk no uzņēmuma dibinātāja Deivida Kleša ( David Clash)  mātes pirmslaulību uzvārda. Viņai bijušas franču saknes. Tāpat arī auto dizainā saskatāmas trīsdesmito gadu franču virsbūvju dizaina līnijas. Piemēram, no Bugatti 57 SC Atlantic. Kleša kungs uzsāka darbu pie Devaux Coupe jau tīņa gados. Ņēma esoša auto Holden apakšrāmi un uz tā tapa sākotnējais prototips ar 1938. gada Alfa Romeo dizainu.

Nākamais variants, kuru būvēja ražošanai, tika veidots no nulles. Virsbūve ir no stiklašķiedras.  Auto salonā valda āda, alumīnijs un koks. Stūre var būt gan labajā, gan kreisajā pusē.

Motora pārsegu rotā ādas siksnas. Zem tā var būt divu veidu spēka agregāti. Viens variants ir 3,4 litru rindas sešu cilindru motors no Jaguar XR6. Otrs dzinējs ir General Motors LS1 – 5,7 litru V8 . Pārnesumu kārba ir četru pakāpju automātiskā. Devaux kupeja ir gara un zema. Auto augstums ir 1230 mm, garums 4800 mm, bet svars 1125 kg.

Devaux maksā 200 000 Austrālijas dolāru. Gadā saražo vien četras mašīnas. Spēkrati top vienā eksemplārā un pēc individuāla pasūtījuma.  Ja nepatīk kupeja, var izvēlēties Spyder ar ādas jumtu. Vēl top arī retro auto repliku izstāžu eksemplāri.

Izrādās, ka ASV trīsdesmito gadu sākumā, pavisam īsu brīdi strādāja De Vaux automobiļu ražotājs. Tas gan būs pavisam cits un ar šo jūras zilo auto nesaistīts stāsts, kuru pataupīšu kādai no nākamajām reizēm.

Kristiāns Andersons

Komentāri »

  • KAAA :

    Interesanta mašīna, interesants temats, bet tik garlaicīgi uzraktīts!

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.