Autodroms » Tehnoloģija

Gluži parastas metāla skaidas izrādās ir teju vai visefektīvākā degviela pasaulē!

28 Nov 2019  

Gluži parastas metāla skaidas izrādās ir teju vai visefektīvākā degviela pasaulē!Daudzi vēl arvien tic, ka cilvēks ar savām darbībām vai bezdarbībām spēj ietekmēt dabu, mūsu planētu, debesis un galu galā arī visumu. Tāpēc klimata pārmaiņās, kuras Zeme piedzīvojusi savā garajā mūžā simtiem reižu vēl tad, kad nebija izdomāts ne tikai dīzeļdzinējs, bet arī cilvēks, lepni pierakstām saviem nopelniem un tagad esam optimisma pilni cīnīties paši pret sevi. Viena no galvenajām problēmām ir tieši dzinēji un to degviela. Degviela kausē ledājus un rada zemestrīces. Zinātnieki atraduši dabisku, bet alternatīvu degvielu un tā noteikti nav elektrība.
Izrādās, ka arī metāls ļoti labi deg. Tiesa gan, tam vajag krietni jaudīgāku aizdedzinātāju kā kvēlsveces. Taču degot tas neizdala ne ogļskābo gāzi, ne sēru, ne citas kaitīgas vielas. Ja nu vienīgi pāri paliek rūsa, taču to pavisam viegli atkal var pārvērst metālā.
Gluži metāla kluci aizsvilināt neizdosies vai vismaz būs ļoti grūti, taču smalku metāla pulveri gan var aizdedzināt samērā viegli. Dzelzs skaidas aizdegas pat tad, ja tās birdina virs parastas tējas sveces. Tāpēc zinātnieki noskaņojušies izmantot šādu alternatīvo degvielu raķetes palaišanai kosmosā. Paredzēts, ka tā uzlidos 260 kilometru augstumā un tad ar tādu pašu entuziasmu kritīs atpakaļ uz zemes. Galvenais raķetes palaišanas mērķis būs pārliecināties, vai ar metālu kā degvielu ir iespējamas šādas darbības, vai nav.
Metāla skaidas deg ar tā dēvēto diskrēto degšanas metodi. Tas ir līdzīgi, kā deg mums pazīstamās brīnumsvecītes. Katra nākamā skaidiņa aizdegas apkārtējo degošo skaidu karstuma ietekmē. Dīzelīša bākā gan metāla skaidas nesabērsi, bet varbūt vismaz kosmosa kuģi šādi turpmāk varēs art visuma plašumus!

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.