Autodroms » Tehnoloģija

Huawei P30 ilgtermiņa tests – ātrs un bez žēlastības!

23 Jan 2020  
Foto: @autodroms.lv

Foto: @autodroms.lv

Pirmās paaudzes skārienjūtīgais viedtālrunis nostrādāja deviņus gadus. Tad sāka pietrūkt dažas funkcijas, kuras tik vecā modelī vairs pieejamas nebija. Telefons nonāca kāda sirmgalvja rīcībā un pilda savas funkcijas līdz pat šai baltai dienai. Visa ilgā mūža laikā tas ticis vien divas reizes pie jaunas baterijas.

Mūsdienās šajā jomā viss mainās daudz straujāk. Gribi turēt buru taisni, spēj vien sekot līdzi jaunākajām tendencēm. Kalpojot par fanu kādam vienam ražotājam, tas vēl daudz maz ir iespējams. Cita lieta, ja patīk dažādība un ik pa brīdim gribās pamēģināt kaut ko jaunu. Te izvēle ir daudz grūtāka, jo modeļi mainās nu jau ne ar gadiem, bet mēnešiem. Kā rīkoties? Kā būt? Viens no paņēmieniem – ieklausīties to lietotāju viedokļos, kas ar konkrēto ierīci jau paguvis iepazīties! Mēs piedāvājam savu versiju!

Huawei P30 ilgtermiņa tests – ātrs un bez žēlastības!Jaunais Huawei P30 spēja iepriecināt gandrīz jebkurā pozīcijā, taču jo īpaši ar savu trīskāršo Leica kameru, ātrumu un bateriju. Bet labāk jau visu pēc kārtas.

Ja salīdzinām jauno Huawei P30 ar dažus gadus senāko brāli P9, tad ātrdarbības atšķirība ir pamatīga. Lietojot katru atsevišķi nebūt nešķiet, ka P9 būtu īpaši lēns un nekam nederīgs. Visu varam saprast vien salīdzinājumā. Lai atrastu kādu ierakstu, nepieciešams tieši tik ilgs laiks, cik jūsu pirksti ieklikšķinās meklējamo vārdu. Pat tad, ja telefona atmiņa jau tuvojas stāvoklim “pilns” un ieraksti mērojami tūkstošos. Par to paldies sakāms Kirin 980 procesoram, kurš darbojas uz septiņu nanometrisko kodolu bāzes. Klasiskā P30 gadījumā operatīvo atmiņu nodrošina sešu gigabaitu čipi, kas telefona smadzenēm ir pat ļoti labi.

Huawei P30 ilgtermiņa tests – ātrs un bez žēlastības!Kopā ar devītās sērijas Android operētājsistēmu ierīce pilda uzdotos uzdevumus bez jebkādas aizķeršanās. Testa laikā nenācās ne reizi ierīci restartēt, lai atgūtu pilnvērtīgu darbības ritmu. Gan jau minētajam P9, gan P10 Plus šāda darbība jāveic ik pa brīdim.

Lietot tālruni ir vienkārši un intuitīvi. Var izvēlēties klasisko skatu ar centrālo navigācijas pogu. Var sekot modernākajām tendencēm un veikt visas darbības ar žestiem, velkot pirkstu no abām malām, no augšas vai apakšas. Daudzas funkcijas klausa tādām pirkstu komandām kā, piemēram, vieglam sitienam ar pirksta kauliņu pa ekrānu vienu vai vairākas reizes. Pieraduma jautājums, taču ja pie tā pierod, grūti atgriezties ierastajā vidē.

Huawei P30 ilgtermiņa tests – ātrs un bez žēlastības!Baterija jeb akumulators spēj priecēt pat tos, kas telefonā pārvākušies uz dzīvi. Ar 3650 mAh bateriju parastā ikdienas režīmā pietiek teju divām diennaktīm. Mūsu gadījumā labākais rādījums 46 stundas un divpadsmit minūtes. Savukārt nepārtrauktā darbības režīmā internetā Huawei P30 izturēja 12 stundas un 18 minūtes. Šķiet, pat visaktīvākie telefonu lietotāji šādu darba dienu nespēs izturēt un ierīces akumulators nostrādās vismaz vienu diennakti. Ja nu tomēr enerģija jāpapildina, tad ar ātro uzlādes ierīci to var izdarīt nepilnās divās stundās. Ja nu kaut kas šeit pietrūkst, tad tā ir bezvadu uzlāde. Šāds pakalpojums pieejams modeļa Pro versijā.Huawei P30 ilgtermiņa tests – ātrs un bez žēlastības!

Kamera. Te varētu iegrimt sarunās uz ilgāku laiku, tāpēc centīsimies būt tieši un lakoniski. Tie, kas kaut nedaudz orientējas fotografēšanas tendencēs zinās, ka Leica neko sliktu piedāvāt nevar. Huawei to ar prieku izceļ un lepojas ar to. Pamatoti!

Trīs kameru sistēma ļauj sasniegt teicamu rezultātu. Viena no tām ir platleņķa ar 16 mp izšķirtspēju un f/2.2 diafragmu. Tā ļauj veikt platleņķa uzņēmumus iekļaujot lielu cilvēku grupu vai plašu panorāmu. Tajā pat laikā tā nodrošina makro režīmu no 2,5 centimetru attāluma.

Vēl ierīcei ir centrālā 40 mp kamera ar f/1.8 diafragmu un 8 mp teleobjektīvs ar diafragmu f/2.4. Ja ar to šķiet par maz, tad pieejams palielinājums piecas reizes. Digitālais, bet tomēr!

Ekstrēma cienītājiem varētu patikt nakts režīms. To gan nevarētu nodēvēt par pilnvērtīgu nakts redzamību, taču kādu objektu iemūžināt var diezgan precīzi. Cita lieta ir video režīms, ar kuru principā viss ir kārtībā. Ja nu kaut kas pietrūkst, tad iespēja izvēlēties režīmu 25 un 50 kadri sekundē. Klasiskie 30 un pat 60 ne īpaši piemēroti TV vai profesionālākām vajadzībām, lai gan kvalitāte kopā ar kādu no elektroniskajiem stabilizatoriem ir pilnīgi atbilstoša.

Huawei P30 ilgtermiņa tests – ātrs un bez žēlastības!Viedās ierīces pamatā ir jau minētā sešu gigabaitu operatīvā atmiņa un 128 gigabaitu fiziskā atmiņa. Ietilpība ir gana liela ģimenes foto un video veidošanai, gana prāvai audio un citu failu bibliotēkai, taču profesionālākai darbībai resursi varētu pietrūkt. No vienas puses nekādu problēmu – palielinām to ar atmiņas karti. No otras – Huawei P30 atbalsta tikai nano kartes, kas izstrādātas nano SIM kartes izmērā. Tas varētu radīt problēmas ar failu pārvietošanu datorā, jo vienīgais ceļš ir ar USB vadu.

Labā lieta ir tā, ka P30 ir aprīkots ar klasisko 3, mm savienojuma ligzdu, lai arī Pro versijā šādas ligzdas nav. Tiem, kam gribās austiņas ar vadu vai saslēgt tālruni ar mūzikas centru ar kabeļa palīdzību, šādas iespējas tiek sniegtas un daudzās dzīves situācijās tas ir noderīgi vai pat vērtīgi!

Huawei P30 ilgtermiņa tests – ātrs un bez žēlastības!Un, visbeidzot, dizains. Tā, protams, ir gaumes lieta, taču mūsuprāt šis lieliski atbilst biznesa telefona priekšstatam. Kameras izvietotas vienā horizontālā līnijā kopā ar zibspuldzi. Korpuss pieejams vai nu melnā vai dažādās tonalitātēs pārlejošā zilā tonī. Ja kādam traucē ekrāna augšpusē melnai “selfiju” kameras punktiņš, to var aizpildīt ar ekrānā redzamo, atgriežot kameras melno actiņu ar pieskārienu komandu. Vienīgais, ko varam ieteikt – caurspīdīgais silikona vāciņš. Tas nesabojā ierīces gana eleganto izskatu un tajā pašā laikā pasargā no pārsteigumiem, jo gan korpuss, gan ekrāns ir ļoti slideni.

Šķiet, īsumā viss. Ja kāds uzskata šo modeli par sarunas tematu, tad noteikti to jāpaņurca rokās un jāiepazīstas ar visiem ražotāja sniegtajiem tehniskajiem datiem!

 

HUAWEI P30:

Operētājsistēma

Android v9

Izmērs (mm AxPxD)

149.1 x 71.36 x 7.57

Svars (grami)

165g

Telefona tips

skārienjutīgais

SIM kartes tips

nano, 2 SIM kartes

Ekrāna izmērs (collās)

6.1″

Ekrāna max. izšķirtspēja

2340 x 1080 px

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.