Autodroms » ŠODIEN SVARĪGĀKAIS

Huawei P40 PRO apskats. Lielisks kompromiss komplektā ar AppGallery un MoreApps

31 Mai 2020  
Foto: @autodroms.lv

Foto: @autodroms.lv

Kad pēc Huawei P40 Lite dzīvē aptaustījām P40 modeli, sapratām, ka griesti teju vai sasniegti un tālāk tikai zelta korpuss un dimanta apdare. Pārsteidzīgi secinājumi tāpēc arī ir pārsteidzīgi secinājumi, lai tie būtu pārsteidzīgi! Un tad mēs iepazināmies ar Huawei P40 PRO…

Ar pasauli šis viedtālruņa modelis iepazinās relatīvi nesen – šā gada 26. martā, kad tiešsaitē notika Huawei P40 Pro prezentācija.

Protams, daudzi rātni nolaiž gar sāniem rokas, uzzinot, ka šis, tā pat kā citi P40 sērijas tālruņi neatbalsta Google servisu. Taču panika ir tikai pirmajā mirklī, kamēr neesi iepazinies klātienē ar paša Huawei radīto AppGallery, kurā lielākā daļa iemīļotās aplikācijas ir brīvi pieejamas un izmantojamas, kā jebkurā citā Android tālrunī. Pavisam nesen šajā krātuvē jau bija pieejamas vairāk par 50 000 dažādu vērtīgu un mazāk vērtīgu programmiņu un aplikāciju. Taču ar katru dienu tām pievienojas jaunas un jaunas.

Huawei P40 PRO apskats. Lielisks kompromiss komplektā ar AppGallery un MoreApps Ja nu gadījumā kaut kas šeit tomēr nav atrodams, tad tur pat AppGallery pieejams vērtīgs rīks ar nosaukumu MoreApps, kurš norādīs ceļu kā tikt pie kārotā alternatīvus ceļus mērojot. Un tad vienu brīdi saproti, ka nav nekā tāda, kas pietrūktu. Ja nu vien varbūt nosaukums savādāks.

Taču ķeramies klāt pašai ierīcei! Pirmais, ko ieraugām – ekrāns. Kā jau modernām un ne lētām ierīcēm pieklājas, tas ir ar glīti ieliektām malām. Nedaudz apgrūtina aizsargstikla uzlikšanu, taču to var aizstāt ar dažāda veida vāciņiem un maciņiem. Patiesību sakot, kaut kāda aizsardzība ir pat noteikti nepieciešama jo telefons ir diezgan smags un slidens. Patīkami, bet nedroši.

Ekrāna noapaļotās maliņas ir ļoti ērtas izmantojot žestus un paslēpjot tradicionālās podziņas, tādejādi ietaupot zināmu ekrāna vietu. Pirksts patīkami pārslīd ekrānam no jebkuras malas, izpildot jebkuru komandu.

Huawei P40 PRO apskats. Lielisks kompromiss komplektā ar AppGallery un MoreApps Tā kā drošībai jau pievērsāmies, tad turpināsim tieši ar to. Kā jau pieklājas, arī Huawei P40 Pro atbloķējams trīs dažādos veidos – ar klasisku ciparu kodu, ar pirkstu nospiedumu lasītāju un sejas atpazīšanas funkciju. Ātrākais un drošākais droši vien ir pirkstu nospiedumu lasītājs. Taču tas nederēs, ja būsim ierīci aizmirsuši mājās un palūgsim kādam no mājiniekiem pārsūtīt svarīgu e-pasta vai jebkādu citu ziņojumu. Te labāk noderēs ciparu kods, kuru pēc vajadzības vari kādam pačukstēt un pēc tam nomainīt.

Un, visbeidzot, sejas pazinējs. Gaišā diennakts laikā strādā labi. Tumšā… Gribētos nedaudz labāku reakciju. Un tā arī nav līdz galam skaidrs, vai šāda funkcija nostrādās pēc boksa mača vai lapsenes dzēliena degunā.

Kā jau mēs labi zinām, tad Huawei P40 sērijas kameras pilnīgi oficiāli atzītas par pasaulē labākajām viedtālruņa kamerām. Par to nav grūti pārliecināties pat standarta režīmā, nemaz nerunājot, ja izvēlamies profesionālo režīmu vai palielinātas izšķirtspējas funkciju. Skaidra lieta, ka profesionāls fotogrāfs strādās ar profesionālām iekārtām. Taču, ja spoguļkamera nav pa ķērienam, arī ar šā telefona palīdzību var radīt kvalitatīvu un izstādes vērtu attēlu.

Nedaudz problemātiskāk ir ar filmēšanu, jo ierīce vēl ar vien atbalsta tikai 30 un 60 kadrus sekundē, kas ir gana labi internetam, bet nekādi neatbilst TV formātam. Varbūt kādreiz! Varbūt ar laiku!

Īpašs temats ir viss kameru bloks un tā spējas reaģēt uz notiekošo. Brīžiem pat tik tumšos apstākļos, kur ar aci grūti kaut ko saskatīt. Gan attēls, gan video ir ļoti dzidrs un dabīgs, ja vien neizmanto kaut kādus iebūvētos filtrus.  Starp citu, pat līdz 30x zomm saglabā attēlu nemainīgā kvalitātē. Ja grib izmantot maksimālos 100x, tad jārēķinās, ka graudainums ir neizbēgams. Loģiski – tas taču nav teleobjektīvs!

Huawei P40 PRO apskats. Lielisks kompromiss komplektā ar AppGallery un MoreApps Kā jau visai Huawei P40 sērijai, arī Pro modelim paredzēta ātrā 40 vatu lādēšana. Ražotājs paredz, ka pilna uzlāde 4200 mAh akumulatoram aizņem stundu. Mūsu gadījumā tās nav vairāk par 40 minūtēm. Visticamāk tāpēc, ka tā arī nevienu reizi dienas garumā nav izdevies nosēdināt bateriju līdz nullei. Šķiet, viszemākais līmenis pievakarē bija 28 procenti. Un ierīce noteikti netika izmantota tikai retiem zvaniem un dažiem SMS.

Droši vien nav vērts pārrakstīt ražotāja sniegto tehnisko informāciju. To var uzzināt viņu mājas lapā. Varam vien pilnīgi godīgi atklāt, ka raksturlīknes ir iespaidīgas un sajūsminās jebkuru. Astoņu gigabaitu operatīvā atmiņa un Kirin 990 5G procesors ļauj darīt praktiski jebko – tajā skaitā spēlēt ļoti labas grafikas spēles.

Labā lieta ir tā, ka viedā ierīce atbalsta jauno un tik pretrunīgi vērtēto 5G savienojumu. Tiesa gan, Latvijā jāpiepūlas, lai atrastu tos dažus eksperimentālos torņus. Tātad tas ir ieguldījums nākotnē, ja negrasāmies līdz ar katru jaunu modeli mainīt savu ierīci.

Vēl labā lieta ir tā, ka ierīce ir uzlādējama bez fiziska savienojuma ar lādētāju. To var viegli izdarīt gan mājās, gan birojā, gan automobilī. Pilnai laimei Huawei piedāvā arī pašu darinātus bezvadu lādētājus dažādām dzīves situācijām.

Huawei P40 PRO apskats. Lielisks kompromiss komplektā ar AppGallery un MoreApps Ja nu tīšuprāt jāatrod kaut kas, kas sabojā visu kompozīciju, tad tas ir klasiskās austiņu ligzdas trūkums. Tikai bezvadu austiņas. Ērti, stilīgi un skaisti, taču reizēm rodas vēlēšanās noklausīties kādu vecu labu gabalu uz klasiskajām un tik mīļajām vadu austiņām. Vai pieslēgt tālruni automobiļa audio sistēmai, kura neatbalsta USB vai bezvadu savienojumu.

Starp citu! Šobrīd izbaudām mirkļus ar Huawei bezvada austiņām! Tas nozīmē, ka jau tuvākā laikā pastāstīsim arī par tām!

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.