Autodroms » Tehnoloģija

Iepazīstamies ar jauno Huawei P40 lite – dēļ tādas kameras var par fotogrāfu kļūt!

6 Apr 2020 (3)
Foto: autodroms.lv

Foto: autodroms.lv

Cik bieži jūs mājās cepat pīrādziņus? Reizi gadā? Uz Ziemassvētkiem? Biežāk? Lai cik bieži tas būtu, mājinieki tos izķer kā karstus pīrādziņus. Droši vien tāpēc, ka tie arī ir karsti pīrādziņi. Mobilie telefoni pat gribēdami nevar būt pīrādziņi, taču par tiem ir tik pat liela interese. Pat neskatoties uz to, ka jaunie viedtālruņi ierauga šo pasauli daudz biežāk par jau pieminētajiem pīrādziņiem. Vēl nesen mēģinājām atrast dzīves jēgu Huawei P30 viedtālruņa kontekstā. Un šķita, ka tūdaļ jau tā atrasta, kad pasauli pāršalc atkal jauns izmēģinājuma trusītis – Huawei P40 Lite.
Par izmēģinājuma trusīti ir pilnā mērā taisnība. Iespējams, šis modelis dažviet jau ir nopērkams, taču pie žurnālistiem nonākusi ierīce uz kuras skaidri un gaiši uzrakstīts – izmēģinājumu eksemplārs. Un ja jau tas līdz mums nonācis ar šādu sūtību virs zemes, tad kā gan mēs varam to nedarīt?
Iepazīstamies ar jauno Huawei P40 lite - dēļ tādas kameras var par fotogrāfu kļūt!Daudzi vadošie tehnoloģiju speciālisti paguvuši izrādīt neizpratni par to, kāpēc nebūt ne modeļu klāsta dārgākajam gudrajam telefonam puncītī slēpjas teju jaudīgākais pildījums. Citi to nodēvējuši par “budžeta klases karali” vai nekaunīgu konkurentu tā dēvētajam dārgajam galam. Un galvenais akcents, protams, tiek likts uz četru kameru video un foto sistēmu.
Vispirms jau droši vien jāsāk ar visiem zināmo milžu cīņu, kurā galveno lomu atveidotāji ir Huawei un Google. Nav draudzības – nav Google. Tāpēc jaunās paaudzes Huawei tālruņi netiek pie GooglePlay labumiem, bet izlīdzas ar pagaidām ne tik pārpilno AppGallery. Lai gan nav tik traki, jo pirmkārt arī šajā aplikāciju krātuvē ir daudzas interesantas un noderīgas lietas. Otrkārt, līdz ar jaunajiem Huawei viedtālruņiem AppGalery piepildās ļoti ātri un drīz varētu būt laime pilnībā.
Ja kaut ko neizdodas iegūt šajā aplikāciju bibliotēkā, tad to var pielasīt caur ražotāju tiešsaistes lapām. Piemēram, Facebook un tā Messenger, populāro WhatsApp un daudz, ko citu. Lai arī esam pazīstami ar jauno viedtālruni jau divas nedēļas, tā arī nav izdevies tikt galā ar interneta bankām tik nepieciešamo “Smart-ID”. Bet gan jau izdosies kaut kā vienoties arī ar to.
Iepazīstamies ar jauno Huawei P40 lite - dēļ tādas kameras var par fotogrāfu kļūt!Jā, iespējams, tās ir nelielas neērtības, taču tās piemirstas tajā brīdī, kas mēģinām uzņemt pirmo fotoattēlu vai video! Līdzīgi savam dvīņu brālim Huawei Nova 7i, kurš nonāk galvenokārt Āzijas tirgū, arī P40 Lite ticis pie glīta četru kameru bloka kreisajā augšējā stūrī. Šis gan nav pirmais tāda veida dizaina risinājums, bet aizsācējs tam jebkurā gadījumā ir Huawei ar Māte 20 Pro modeli.
Viena no četrām kamerām ir izvēlēta par galveno. Tā ir 12 megapikseļu kamera ar 26 milimetru fokusa ekvivalenta attālumu. Ieslēdzot fotografēšanas režīmu, tas automātiski startē tieši ar šo galveno kameru un turpina tā darīt, kamēr izvēlnē neizvēlamies kopējo 48 megapikseļu režīmu. Atkal jau varētu teikt, ka nedaudz neērti, taču tas pasargā vietu 128 gigabaitu iebūvētajā krātuves atmiņā. Ja galvenās kameras attēla “smagums” mērāms līdz četriem megabaitiem, tad pilna režīma attēls patērēs pat līdz 18 megabaitiem. Tad nu to arī varam iespējot īpašos gadījumos.
Ja nu kādam interesē tehniskas lietas, tad jaunais P40 Lite spēj iekabināt teorētiski jebkuram vēl nesen par jaudīgu sauktam datoram. Viss būvēts uz HiSilicon Kirin 810 platformas ar astoņu kodolu un 2,27 Gh procesoru. Operatīvā atmiņa jeb RAM ir seši gagabaiti, bet iebūvētā atmiņas krātuve 128. Vietas pietiek visam un vēl nedaudz paliek pāri. Kopējie parametri garantē, ka šis viedtālrunis būs noderīgs ne tikai zvaniem, internetam un teksta sarunām, bet neliks skumt arī jaudīgu spēlīšu cienītājiem. Vismaz pāris tuvākos gadus noteikti.
Ekrāns nodrošina kvalitatīvu 2310 x 1080 izšķirtspēju, kas 4,4 collu izmēram ir ļoti pat labi. Protams, trīs reizes dārgākām ierīcēm attēla blīvums ir vēl augstāks, taču diez vai to kāds ar neapbruņotu aci un bez speciāliem mērinstrumentiem pamanīs.
Vizuāli tālrunis izskatās graciozi atturīgs. Jau minētās četras kameras nav uzbāzīgas un lieliski iekļaujas balti violeti rozīgajā tonī, kāds ir mūsu testa eksemplārs. Vēl tālrunis būšot pieejams klasiski melnā un perlamutra zaļā krāsā. Gaumes lieta, taču šis maigi izpludinātais krāsu salikums uzmanību pievērš visvairāk.
Kā jau moderniem tālruņiem pienākas, arī Huawei P40 Lite 6,4 collu ekrāns ir aizpildīts ar attēlu pilnībā, ja neskaita mazo melno actiņu pašbilžu kamerai. Savukārt apakšējā un augšējā komandlīnija uzrodas vien pēc viegla pirksta pieskāriena.
Drošība jau tāpēc arī ir drošība, lai būtu droši. Jau labu laiku dažādu viedtālruņu zīmolu korpusos varējām pamanīt apaļu vai kantainu īkšķa naga lieluma iedobi, kas spēja nolasīt pirkstu nospiedumus un attiecīgi reaģēt – atbloķēt vai neatbloķēt tālruni. Arī jaunajam P40 Lite šāda funkcija nav sveša, tikai nedaudz uzlabota. Nu pirksta nospiedumu spēj nolasīt mazītiņā podziņa, ar kuru izslēdz un ieslēdz ierīci. Ideāli. Nekādas papildus kustības un bakstīšanās ar pirkstu pa tālruņa aizmuguri.
Izmantojot viedtelefonu vien zvaniem, ziņojumiem un e-pasta pārbaudēm, 4200 mikro ampērstundu akumulators bez ierunām nokalpoja 52 stundas bez papildus uzlādes. Aktīvi darot ar P40 Lite visu iespējamo un gandrīz neiespējamo, tas noturēja pozīcijas 26 stundas un 23 minūtes. Atstājot tālruni gaidīšanas režīmā, tas paklausīgi gaidīja 128 stundas un tad mūsu pacietības mērs bija pilns, taču akumulators vēl nebija tukšs.
Iepazīstamies ar jauno Huawei P40 lite - dēļ tādas kameras var par fotogrāfu kļūt!Nu un visbeidzot par kādu lielisku opciju Huawei P40 Lite komplektācijā. Ja runājam par komplektā iekļautām austiņām, tad droši vien neko pārsteidzošu te neatradīsim. Gluži parastas plastmasas austiņas ar vadā iekārtu mikrofonu un režīmu pārslēgšanas pogu. Īstiem mūzikas faniem jau laikus jāsāk domāt par kādu nopietnāku skaņas garnitūru. Taču uzlādes ierīce un uzlādes vads tiešām patīkami pārsteidz. Ātrās uzlādes četrdesmit vatu ierīce ar ne mazāk ātro C-Type savienojumu ļauj veikt pilnu uzlādi mazāk kā pus stundā. Būsim godīgi, šāda uzlādes ierīce jau pati par sevi nav nekāds lētais prieks.
Tālrunis cenas ziņā varbūt gluži nepretendē uz pirmsskolas mācību iestādes audzēkņu klientūru, taču vairākas reizes atpaliek no biznesa klases iekārtām. To galīgi nevar teikt par ieguvumu. Parasti šāds “pildījums” pieejams tuvāk “lepnākajam galam”. Tas pietiekami eleganti izskatās un nodrošina lielisku veiktspēju. Tas vienlīdz labi izskatīsies gan pamatīgā mežcirtēja ķepā, gan smalkā ballīšu karalienes saujiņā. Tas ir nopietns iemesls pamatīgām pārdomām pirms spert atbildīgo soli un atvērt ar naudu pieblīvēto maku. Šī ir tā reize, kad ar demokrātisku investīciju vari sajusties kā situācijas noteicējs!

Komentāri »

  • Elmārs :

    Par fotogrāfu nekļūst, pateicoties kamerai. Fotogrāfs var teicami nobildēt sižetu arī ar “pinhole” kameru, taču muļķis arī ar jauno Huawei P40 lite neko sakarīgu nenobildēs.

  • sauna :

    Man personiski P40 Lite patīk visvairāk no tiem četrdesmitajiem. Vismaz vizuāli. A darbus tomēr parasti daru ar datoru.

  • me :

    Cerams, ka komplektācijai pievienotās austiņas pēc pusgada “nenobeidzas”, un pēc pirmajiem atjauninājumiem kamera ir tikpat kvalitatīva salīdzinājumā ar iepriekšējiem Huawei modeļiem. Man ir bijuši 5 Huawei modeļi kopš 2015.gada. Visiem identiskas problēmas: kameras kvalitāte pēc dažiem atjauninājumiem ir nožēlojama. Oriģinālo austiņu kvalitāte ir zem katras kritikas, pēc pusgada pārstāj funkcionēt. P20 lite uzlādes laikā man vispār gandrīz māju nodedzināja. Sāka baterija degt. Sākumā biju sajūsmā par Huawei telefoniem. Diemžēl ar katru gadu modeļu kvalitāte ir īslaicīga un neapsveru vairs iegādāties nevienu no šiem krāmiem.

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.