Autodroms » Tūrisms

Iespējams, drīz lidostās iekāpšanas talonus aizstās sejas atpazīšanas programma!

15 Jūl 2019  

Iespējams, drīz lidostās iekāpšanas talonus aizstās sejas atpazīšanas programma!Nesen AUTODROMS devās izmēģināt jaunākās paaudzes Renault Clio uz saulaino Portugāli. Divi pārlidojumi turp, divi atpakaļ. Un nevienu reizi neviens no mums netika aicināts uzrādīt personas apliecinošu dokumentu. Tātad, jebkura pasažiera vietā varētu būt kāds bēgošs likumpārkāpējs. Šķiet, modernās tehnoloģijas ir gatavas tam, lai atrisinātu šo situāciju ietaupot laiku un līdzekļus.

AirFrance sāks jaunās sistēmas izmēģinājumus Amerikā. Vispirms Ņujorkas un Hjūstonas lidostās. Ja viss aizies gludi, tad šī sistēma varētu pārņemt visu civilizēto pasauli.

Sistēmas būtība ir ļoti vienkārša. Pasažieris reģistrējoties tiek nofotografēts un dodoties uz izlidošanas peroniem automātiski piefiksēts. Ja sejas atpazinējs ar nosaukumu Face ID nespēs identificēt kādu no lidot gribētājiem, barjera neatvērsies un tālāk jau darbosies lidostas personāls.

Pirmkārt tas ietaupītu pamatīgi daudz laika, kas jebkurā starptautiskā lidostā ir ļoti svarīgs. Nebūs jāuzrāda iekāpšanas talons un personas apliecinošs dokuments. Ar sejas skanēšanu tiks nošauti divi zaķi vienlaicīgi. Jau tagad daudzi iekāpšanas talonu izmanto elektroniskā veidā, taču ne vienmēr ar pirmo piegājienu izdodas telefona ekrānā noskanēt QR kodu.

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.