Autodroms » Drošība

Ievērojami pieaug KASKO atlīdzības pieteikumu apjoms. Kas vainīgs?

19 Feb 2019  

Ievērojami pieaug KASKO atlīdzības pieteikumu apjoms. Kas vainīgs? Šā gada janvārī par ceļu satiksmes negadījumiem saņemti 538 KASKO apdrošināšanas atlīdzības pieteikumi, sasniedzot 690 917 eiro lielu izmaksāto atlīdzību apjomu, kas ir ievērojams pieaugums salīdzinājumā ar 2018. gada janvāra mēnesi, liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” statistika.

Apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu apjoms šogad pieaudzis par 28,4% salīdzinājumā ar pērnā gada to pašu mēnesi, un par 55,3% – salīdzinājumā ar 2017. gada janvāra mēnesi, kad attiecīgi pieteiktas atlīdzības par 446 un 427 ceļu satiksmes negadījumiem, atlīdzībās izmaksājot  538 085 eiro un 444 793 eiro.

“Ceļu satiksmes negadījumu skaita pieaugumu var skaidrot ar sarežģītiem braukšanas apstākļiem šoziem īpaši mainīgo laikapstākļu dēļ, kas turklāt veicina bedru veidošanos uz ceļiem. Tāpat joprojām problēma ir nepareizi izvēlēts braukšanas ātrums un  mobilo tālruņu lietošana, atrodoties pie stūres,” stāsta  BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

Ņemot vērā lielo ceļu satiksmes negadījumos pieteikto KASKO atlīdzību apjomu, K.Liepiņš autovadītājiem atgādina par nepieciešamību īpaši aukstajā sezonā izvēlēties drošu braukšanas ātrumu, ievērot distanci no citiem satiksmes dalībniekiem un uzmanīties no bedrēm un citiem apdraudējumiem ceļa segumā, kas var slēpties zem sniega un ledus.

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.