Autodroms » Izklaide

Ikgadējā Ķīpsalas izstāde AUTO 2019 ir klāt ar jaunu logo un vecajām, labajām tradīcijām!

12 Apr 2019  
Hyundai

Foto: Dāvis Šteinerts

Par to, ka izstādei AUTO 2019 būs jauns logo uzzināju no TV zilajiem ekrāniem jau labu laiku pirms paša notikuma. Šodien pienāca tā diena, kad visi auto entuziasti pulcējās Ķīpsalas hallē uz izstādes AUTO 2019. atklāšanu.
Domājot vadmotīvu rakstam par izstādi man ienāca prātā dažādi LTV1 redzēti seriāli. Pirmkārt jau tāpēc, ka pati izstādes apmeklēšanas tradīcija manā mūžā ir ‘’Mīlas Viesuļa’’ cienīgā garumā. Šķiet pirmo reizi apmeklēju izstādi tālajā 1996. gadā.
Sāksim ar jauno automobiļu apskati un te var likt apakšvirsrakstu no ‘”Likteņa Līdumnieku” pēdējās daļas ‘’Mantinieki’’. Sāku es šā gada pastaigu pa izstādi ar Škoda stendu, kur apskatīju nupat kā Baltijas pirmizrādi piedzīvojušo Škoda Scala! Tas ir mantinieks modelim Rapid Spaceback. Tie, kas aplūkos jaunās Škoda Scala aizmuguri caur sava auto vējstiklu, novērtēs, ka logo vietā zaigo pieci auto nosaukuma burti. Tā tagad būs visiem jaunajiem Škoda modeļiem.
Turpinot mantinieku tēmu iegriezos Lexus stendā, kur aplūkoju jauno ES 300 h modeli. Tas ir Lexus GS mantinieks, kas pirmo reizi parādījies Eiropā. Ja GS bija ar aizmugures piedziņu, tad jaunais ES ir priekšējās piedziņas auto.
Tālāk ieraudzīju seriāla ‘’Divi Vienā’’ zvaigzni Citroen C5 Aircross, kura testa brauciens rodams autodroms.lv slejās.
Augšējā attēlā redzams Hyundai I30 Fastback N. Biju klāt brīdī, kad no tā tika noņemts sarkanais Baltijas pirmizrādes plīvurs. Kā sarunājuši – abi tērpāmies pelēkā.
Austrālijas seriāls ‘’Kaimiņi’’ ir Suzuki Vitara un Jimny darbarūķu līdzās dzīvošana ar Lamborghini Aventador SVJ.
Mans ceļojums jauno auto ekspozīcijā beidzās ar Honda Jazz aplūkošanu. Spēkrats aci piesaistīja ar ļoti glīto ‘Sunset Orange’’ krāsu. Mašīnā ir viegli iekāpt un, ja ko pārvadāt vajag, tad talkā nāk Magic Seats sistēma ar paceļamu aizmugurējā dīvāna apakšdaļu.
Laba seriāla beigās tak saulrietu un džezu taisni vajag!
Es jau nebūtu es, ja pat jauno auto hallē neatrastu kādu vēsturisko spēkratu. Fonā stāvot milzu visurgājējam ‘’Burlak’’ priekšplānā gozējās 1958. gada Jaguar MK VIII.
Savukārt Autoexotica hallē patīkamas atmiņas man uzjundīja pie Mercedes-Benz W123.Mercedes Tāds, bet tikai sudraba krāsā bija mūsu ģimenes auto manas vidusskolas laikos.
Cita bērnības atmiņa saistās ar ZAZ 695. Līdzīgā dzeltenā, tikai bez bitītes, mēdzu sēdēt viesojoties pie radiem Līvānos.
Novēlējums nākamajai izstādei ir, ka vajadzētu dabūt uz Rīgu kādu pašbraucošo auto. Tas iederētos gan jauno auto, gan Autoexotica sadaļā.
ZAZPaldies Dāvim Šteinertam par fotogrāfijām un uz tikšanos nākamgad, jo tradīcijas ir jāturpina!
Kristiāns Andersons

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.