Autodroms » Vēsture

Interesantie piegādes automobiļi no ‘’dīķa’’ otrā krasta- Divco!

16 Aug 2019  

1926 Divco Model ANo bērnības mūsu pusē atceros, ka ar preču piegādi veikaliem nodarbojās galvenokārt Gaz 53 automašīnas. Savukārt mūsdienās to vietu ieņēmuši dažādu marku kravas busiņi, kas pie mājas pievedīs visu internetā nopirkto gan automobiļa mēroga modelīti kolekcijai, gan pārtikas preces.
Šoreiz man trāpījās foto , kurā redzama seno laiku preču piegādes mašīna no ASV ar nosaukumu Divco, kas atgādina skapīti uz riteņiem. Divco atšifrējas kā Detroit Industrial Vehicle Company.
Ražotājs Divco dibināts 1926. gadā un vadības groži atradās bijušā Detroit Electric firmas galvenā inženiera Džordža Beikona ( George Bacon) rokās. Jau 1922. gadā strādājot Dertroit Electric Vehicle Company Džordžs bija uzmeistarojis nelielu elektrisko piena piegādes mašīnu, bet atzinību tā neguva. Interesanti, ka vadīt šo transporta līdzekli varēja no četrām pozīcijām. Priekšas, aizmugures vai abiem sāniem, kur atradās dēļi uz kuriem jāstāv vadītājam. Taču baterija bija par vārgu ziemas apstākļiem, smagām piena kravām un garai darba dienai pilsētas ielās. 67422862_1287469978073429_2767091916636946432_nPārdeva vien dažus eksemplārus. Tomēr plinte krūmos netika mesta un četrus gadus vēlāk uzsāka piegādes mašīnu ražošanu, kur elektrisko motoru aizstāja ar Continental četru cilindru iekšdedzes dzinēju. Pārnesumu kārba bija 4 pakāpju Warner ražojums. Kompakto furgonu veidoja tā, lai tas būtu maksimāli vienkāršs, viegls, nedārgs un ar lielu celtspēju. Pirmie 25 Divco furgoni bija vadāmi no priekšas. Šoferis caur priekšējām durvīm nonāca ass priekšpusē. Bija iespējama arī vadība no sāniem. 1937. gadā stādīja priekšā jau otro Divco Delivery modeļu paaudzi. Tās virsbūve bija pilnībā no tērauda un priekšdaļas noformējums saglabājās līdz pat ražošanas beigām. Populārākais no šīs modeļu saimes bija piena vedējs ar šofera sēdekli. Tāpat bija arī modeļi ar kravas telpas dzesēšanu . Automobili dažādās versijās varēja vadīt gan sēdus, gan stāvus.1939 Divco Model U Divco kļuva par šādas klases automobiļu, kuru pati arī aizsāka, līderi un ražošanā noturējās līdz pat 1986. gadam. ASV tas kļuva par vienu no pārdotākajām komerctransporta vienībām. Vēlāk ražotni pārcēla uz Indiju, kur tā sabija līdz pat 2002. gadam.
Augšējā un vidējā attēlos redzams 1926. gada Divco Model A, bet apakšā 1939. gada Divco –Twin Model U.
Kristiāns Andersons

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.