Autodroms » Auto Ziņas

Jaunā MEGANE RS TROPHY-R: jauns rekords Sudzukas trasē

29 Nov 2019  

Jaunā MEGANE RS TROPHY-R: jauns rekords Sudzukas trasē MEGANE RS TROPHY-R ir uzstādījusi jaunu rekordu 2’25’’454 (kas vairāk nekā par 3 s uzlabo iepriekšējo labāko laiku) prestižajā Sudzukas trasē Japānā (pēc etalonlaika slavenajā Nordšleifē Nirburgringā un rekorda Spā-Frankošampā RS dienu ietvaros, ko tiešraidē varēja vērot arī „YouTube” un „Facebook”). Tas ir liels sasniegums šajā valstī, kur ir aptuveni 10 tūkstoši TROPHY-R un “Renault Sport” cienītāju. 2019. gada septembra beigās Japāna bija “Renault Sport” vadošais tirgus RS saimei, apsteidzot Vāciju un Franciju, un trešais modelim Megane RS, lai gan Trophy versija tur vēl nebija izlaista.

Sekojot Nirburgringā un Spā-Frankošampā sasniegtajiem rekordiem, “Renault Sport” aizraušanās ar sportu novedusi pie jauniem izaicinājumiem. Jaunā MEGANE RS TROPHY-R uzstādījusi jaunu absolūto oficiālo rekordu un etalonlaiku sērijveida pilsētas automobilim 5,8 kilometrus garajā Sudzukas trasē, kurā ir 18 līkumi. Rekordlaiks, ko 26. novembrī sasniedza Lorāns Irgons, kam jau pieder vairāki rekordi, vadot dažādas šī automobiļa paaudzes, ir 2’25’’454.

Jaunā MEGANE RS TROPHY-R: jauns rekords Sudzukas trasē Megane RS un tās rekordu stāsts ilgst jau vairāk nekā 10 gadus. Sevišķi labi panākumi gūti Nirburgringas trasē. Tas aizsākās 2008. gadā ar pašu pirmo rekordu priekšpiedziņas sērijveida automobiļu kategorijā — Megane RS R26.R veica Nordšleifes apli 8’17’’54. Šo laiku pēc trim gadiem, 2011. gadā, pārspēja otrās paaudzes Megane RS versija Trophy, ko vadīja rūpnīcas braucējs Lorāns Irgons (8’07’’97). 2014. gadā viņš pirmo reizi „pabrauca” zem astoņu minūšu iezīmes (7’54’’36) ar Megane III RS versiju Trophy-R. Tieši viņš vadīja jauno MEGANE RS TROPHY-R, uzstādot jaunu etalonlaiku 7’40’’100 Nordšleifes trases 20,600 km (7’45’’389 oficiālajā pilnajā 20,832 km aplī) un sasniedzot rekordu šodienas konkurencē, kad katra sekunde atgūstama arvien grūtāk. Un tieši viņam izdevās pārspēt Spā-Frankošampas trases rekordu (2’48’’338) tiešraidē „YouTube” un „Facebook”. Tagad Lorāns Irgons ir uzstādījis jaunu rekordu — šoreiz Sudzukas trasē Japānā. Bet pasaules otrā pusē “Renault Australia” tikko ir pārspējusi apļa rekordu priekšpiedziņas sērijveida automobiļu kategorijā 4,95 km garajā starptautiskajā trasē Bendas motorsporta parka kompleksā. Pie standarta Megane RS TROPHY-R stūres Garija Rodžersa motorsporta komandas braucējs Džeimss Mofats sasniedza rekordlaiku 2’14’’316. Viņš piedalījās TCR Australia sacensībās ar Megane RS TCR, ko sagatavojis „Vuković Motorsport”.

MEGANE RS TROPHY-R tiek pārdota 500 numurētu automobiļu maztirāžas sērijā. Sākuma cena ir 55 000 € (Francijā; citās valstīs cenas var atšķirties).

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.