Autodroms » Sports

Jaunais 911 GT3 RS „Zaļajā ellē” sasniedz apļa laiku 6 minūtes 56,4 sekundes

21 Apr 2018  

Jaunais 911 GT3 RS „Zaļajā ellē” sasniedz apļa laiku 6 minūtes 56,4 sekundes16. aprīlī Nirburgringas Nordšleifes trasē Vācijā Porsche 911 GT3 RS uzstādīja jaunu standartu ceļu satiksmei atļautiem sporta automobiļiem: Porsche rūpnīcas sacīkšu braucējs Kevins Estrs (Kévin Estre) ar 520 ZS GT3 RS sasniedza apļa laiku 6 minūtes 56,4 sekundes. Francūža apļa laiks bija par 24 sekundēm īsāks nekā labākais laiks, kas tika sasniegts ar iepriekšējo GT3 RS modeli. Braucienos piedalījās arī Porsche autovadītājs izmēģinātājs Larss Kerns (Lars Kern). Pēc 918 Spyder un 911 GT2 RS jaunais GT3 RS ir trešais sērijveida Porsche sporta automobilis ar oficiāli reģistrētu apļa laiku, kas nesasniedz septiņas minūtes, pasaules visprasīgākajā sacīkšu trasē, kura ir iedēvēta par „Zaļo elli”. Kā ierasts rekordbraucieniem, laiks tika mērīts 20,6 kilometru aplī.

Viceprezidents motorsporta un GT automobiļu jomā Franks Štefens Vallizers (Frank Steffen Walliser) komentēja: „Neviens cits Porsche modelis nav tik pietuvināts sacīkšu braukšanai kā jaunais GT3 RS. Daudz inovatīvu ideju ir pārņemts no augstākā līmeņa motorsporta, piemēram, no 911 GT3 R. Tāda ir mūsu filozofija attiecībā uz GT modeļiem: visaugstākajām tehnoloģijām ir jābūt satriecošām, bet pieejamām. Šajā sakarā mūsu idejām nav grūtāka pārbaudījuma par Nordšleifi.”

GT modeļu sērijas direktors Andreass Preiningers (Andreas Preuninger) piebilda: „Abu braucēju visi četri apļa laiki nesasniedza septiņas minūtes un atšķīrās tikai ar sekundes desmitdaļām. Tas pierāda ne tikai GT3 RS izcilo jaudu, bet arī apbrīnojami precīzo vadāmību pie veiktspējas robežas. Perfekti izveidotā kopējā sistēma nodrošina ļoti dinamisku braukšanu pat ar samērā nelielu dzinēja jaudu. GT3 RS nepārspējamā priekšrocība ir tā, ka autovadītājs katru no tūkstošiem automobiļa detaļu var izjust kā vienotu veselumu. Un jo sevišķi mani iepriecināja, ar kādu patiku Larss un Kevins brauca ar šo automobili.”

29 gadus vecais K. Estrs rekordapli sāka pulksten 11.40 ideālos apstākļos: gaisa temperatūra bija 14 °C, un trases temperatūra bija 18 °C. „Šis aplis man bija brīnišķīgs piedzīvojums,” viņš vēlāk atklāja. „Straujajos pagriezienos un bremzēšanas laikā GT3 RS ir neticami līdzīgs mūsu sacīkšu automobilim GT3 R. To nodrošina arī ceļu satiksmei paredzēto sporta automobiļu jaunās paaudzes riepas. Man ļoti patīk GT3 RS motors. Līdz 9000 apgriezienu minūtē no sešcilindru motora ir vienkārši lieliska sajūta. Skaņa ir fantastiska, un griezes moments ir iespaidīgs.”

Jaunais 911 GT3 RS „Zaļajā ellē” sasniedz apļa laiku 6 minūtes 56,4 sekundesKopš 2016. gada Kevins Estrs ir Porsche rūpnīcas autobraucēju komandas dalībnieks. Ar Porsche 911 RSR viņš piedalās FIA Pasaules izturības čempionātā (WEC), kas ietver arī Lemānas 24 stundu sacīkstes. ADAC GT Masters čempionātā viņš brauc ar 911 GT3 R.

Nirburgringā 911 GT3 RS bija uzstādītas jaunākās paaudzes Michelin riepas Pilot Sport. Michelin Pilot Sport Cup 2 R ir īpaši optimizētas braukšanai pa sacīkšu trasi un pilnīgi atbilst piemērojamajiem ES un ASV tiesību aktiem. Šīs riepas (265/35 ZR 20 priekšā un 325/30 ZR 21 aizmugurē) drīz varēs pasūtīt visos Porsche centros un pie atsevišķiem pārstāvjiem vai riepu montētājiem. To apstiprinātā izmantošana ietver 911 GT3 RS un 911 GT2 RS.

911 GT3 RS ar motorsporta izcelsmes šasiju un 383 kW (520 ZS) 4 litru ātrgaitas atmosfērisko motoru tika prezentēts Ženēvas autoizstādē šā gada marta sākumā. Šis augstas veiktspējas sporta automobilis sasniedz paātrinājumu no 0 to 100 km/h 3,2 sekundēs, un tā maksimālais ātrums ir 312 km/h.

911 GT3 RS cena Vācijā sākas no 195 137 eiro, ieskaitot PVN un valstij atbilstīgos piederumus.

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.