Autodroms » Drošība

Jaunais Renault Clio saņem piecas zvaigznes Euro NCAP drošības testā

25 Mai 2019  

Jaunais Renault Clio saņem piecas zvaigznes Euro NCAP drošības testāClio modeļa piektā paaudze, kas nāks klajā pavisam drīz (stāstījām un rādījām to raidījuma AUTODROMS īsfilmā par Ženēvas auto izstādi), jau šobrīd ir viena no drošākajām pilsētas automašīnām pēc Euro NCAP vērtējuma. Clio kļuva par 22. Renault trasportlīdzekli, kas saņem maksimālo vērtējumu – 5 zvaigznes. Šis rezultāts sasniegts, pateicoties uzlabotajai pasīvajai drošībai un visaptverošākajām vadītāja asistentu sistēmām savā kategorijā.

Jaunais Clio ir balstīts uz Alianses pavisam jaunās modulārās platformas, līdz ar to šim auto ir optimizēta virsbūves struktūra un uzlaboti sēdekļi. Drošības jostu fiksatori ar pirotehnisko priekšspriegotāju un drošības jostu slodzes ierobežotāju veidoti tā, lai nodrošinātu optimālu atbalstu ikvienam, kas atrodas automašīnā neatkarīgi no izmēra vai atrašanās vietas. Renault nodrošina arī Fix4sure tehnoloģiju, lai izvairītos no tā dēvētās “niršanas” (pasažiera slīdēšana zem drošības jostas frontālā trieciena gadījumā). Turklāt jaunā Clio lieliskā pielāgojamība ļauj uzstādīt visa veida bērnu sēdeklīšus gan priekšā, gan aizmugurē (gan ar Isofix, gan i-Size standartu), un sānu trieciena gadījumā aizmugurējiem pasažieriem tiek nodrošināta uzlabota galvas aizsardzība.

Jaunais Clio var lepoties ar ļoti bagātīgu standartaprīkojumu:

6 drošības spilveni, ABS ar avārijas bremzēšanas sistēmu, kamera un radars (nodrošina joslā noturēšanas funkciju, ceļazīmju atpazīšanu ar ātruma ierobežojuma brīdinājumu, distances brīdinājuma funkciju, avārijas bremzēšanu), kruīza kontrole/ātruma ierobežotājs, signāls par atsprādzētām drošības jostām (arī aizmugurējam sēdeklim, ja tajā atrodas pasažieri), ārkārtas zvans. Turklāt redzamība jau standartaprīkojumā ir optimizēta ar 100% LED priekšējiem lukturiem, automātiskajām tālajām gaismām, kā arī dienas/nakts salona atpakaļskata spoguli.

Pateicoties Clio jaunajai elektronikas arhitektūrai, ir ieviesta aktīvā avārijas bremzēšanas sistēma ar gājēju, velosipēdistu un citu transportlīdzekļu atpazīšanas funkciju, kas Euro NCAP gājēju/velosipēdistu drošības kategorijā ieguvusi 11 no 12 punktiem. Vēl lielākai drošībai un komfortam jaunais Clio drīz plašākai sabiedrībai padarīs pieejamas tādas augsta līmeņa braukšanas palīgsistēmas kā lielceļu un sastrēgumu asistents (Highway and Traffic Jam Companion), kas ir pirmais solis pretī autonomai braukšanai.

Jaunais Clio ir daudzpusīgs pilsētas auto, kas sniedz visaugstākā līmeņa drošību savā klasē un stiprina Renault zināšanas un pieredzi drošības jomā gan attiecībā pret auto vadītāju un pasažieriem, gan citiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Tehnoloģijām un inovācijām bagātais Renault Clio ar modernizētu dizainu aizsāk jaunu ēru Renault produktu stratēģijā, sniedzot vispārdotākajam franču auto pasaulē visaugstāko drošības līmeni.

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.