Autodroms » Viedoklis

Kam cilvēki zvana pēc satiksmes negadījuma? Trešdaļa izvēlas dzīvesbiedrus!

29 Mai 2020  

Kam cilvēki zvana pēc satiksmes negadījuma? Trešdaļa izvēlas dzīvesbiedrus!Caurdurta riepa, auto elektronikas traucējumi un ceļu satiksmes negadījumi – šie ir populārākie iemesli, kādēļ cilvēkiem nepieciešama palīdzība uz ceļa. Gjensidige Latvija veiktā pētījuma dati liecina, ka ceļu satiksmes negadījumu situācijā aptuveni trešdaļa autovadītāju (29%) vispirms vērstos pēc palīdzības pie sava dzīvesbiedra vai arī zvanītu glābšanas dienestam pa tālruni 112 (29%). Izplatītākās situācijas, kādēļ cilvēkiem nepieciešama palīdzība uz ceļa, skaidro Gjensidige Latvija Transportlīdzekļu atlīdzību grupas vadītājs Andris Balodis.

Būtiskas atšķirības aptaujas rezultātos ir novērojamas starp sievietēm un vīriešiem. Situācijā, ja ir noticis nelaimes gadījums uz ceļa, vīrieši vairums gadījumu zvanītu atbildīgajiem palīdzības dienestiem (31%), kamēr lielākā daļa jeb 36% sieviešu vispirms par negadījumu informētu savu dzīvesbiedru. Pieredze nāk ar laiku un to pierāda aptaujas dati – biežāk pie apdrošinātāja nelaimes gadījumā vērstos aptaujātie vecumā virs 55 gadiem (21%), turpetī jauniešiem līdz 19 gadiem šis rādītājs ir visszemākais, vien 7%.

Eksperts aicina atcerēties ikvienu autovadītāju sazināties ar nepieciešamajiem dienestiem situācijās, kurās nepieciešama palīdzība. Kā arī, ja ir iesaistītas vairāk kā divas automašīnas vai ir cietušie, vai nodarīti bojājumi kādai trešajai pusei, nekavējoties ir jāzvana ceļu policijai pa tālruni 112.  Pie apdrošinātāja jāveršas situācijās, ja transportlīdzeklis ir bojāts. Andris Balodis norāda, ja transportlīdzeklim ir KASKO polise, jāsazinās ar savu apdrošinātāju, pārējos gadījumos, kad bojājumus auto ir nodarījis cits transportlīdzeklis, ir jāvēršas pie vainīgās puses OCTA apdrošinātāja. Turklāt, OCTA polises gadījumā, ja ceļu satiksmes negadījumā iesaistītās abas puses var vienoties par saskaņotā paziņojuma korektu aizpildīšanu, uz notikuma vietu ceļu policija nav jāizsauc.

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.