Autodroms » Zvaigžņu auto

Kanādiešu mūziķis Nīls Jangs saviem riteņotajiem draugiem dod iesaukas.

6 Sep 2019  

68804902_2434972789927028_7785058974860050432_nAutomobiļiem iesaukas parasti pielīp to vizuālā izskata dēļ. Prātā nāk PSRS ražotais apvidus auto LUAZ 969M, kuru tautā dēvēja par Fantomasu. Arī auto īpašnieki paši mēdz būt naski uz savu auto ‘’nokristīšanu’’ mīļvārdiņos.
Augšējā attēlā redzams Nīls Jangs ( Neil Young) pie 1948. gada Lincoln Continental Coupe automobiļa, kuram dota iesauka ‘’Abraham’’. Savam pirmajam spēkratam, 1948. gada Buick Roadmaster viņš deva vārdu Mortimer Hearsburg. Garo nosaukumu bieži saīsināja ar Mort. Tam sekojušais 1953. gada Pontiac tika saukts Mort II.
Kopš vidusskolas Jangs sapņojis un 1974. gadā iegādājies Cadillac Eldorado Biarritz 1959. gada modeli. Grupas biedrs šim spēkratam deva iesauku ‘’Nanu, the Lovesick Moose’’.
Vēlāk viņa auto izvēle krita uz septiņdesmito gadu sākuma modeli Citroen SM. Laikā kad Citroen kontrolēja itāļu uzņēmumu Maserati radās augstākās klases spēkrats ar Maserati V6 motoru un ar sešiem lukturiem, četri no tiem bija pagriežamie, Citroen SM (Serie Maserati). Tika savienota Citroen īpašā šasija ar Maserati motoru. Balstiekārta bija hidro pneimātiskā. 2,670 kubikcentimetru dzinējs attīstīja 170 zs jaudu. Citroen tolaik bija līderis aerodinamikas jomā pasažieru automobiļiem un auto ātrums 140 jūdzes stundā to padarīja par ātrāko priekšpiedziņas mašīnu.
neil-young-lincoln-1959Interesants auto redzams apakšējā fotogrāfijā. No skata 1959. gada Lincoln Continental Mark IV, bet šo spēkratu Jangs kopā ar mehāniķi Džonatanu Gudvinu ( Johnatan Goodwin), kurš specializējās dīzeļu pārbūvē darbam ar atjaunojamo degvielu, pārbūvējuši par elektrisku braucamo Lincvolt. Rokmūziķis projektā investēja $ 120 000. Abu censoņu mērķis toreiz bija elektrisko mašīnu ražošana sērijveidā, lai mazinātu atkarību no naftas produktiem. Testa režīmā auto noskrēja 12 jūdzes. Gudvina kungs esot strādājis arī pie Arnolda Švarcnegera Hummer. Janga doma bija, ka glābjot planētu nav jāpārsēžas mazā un garlaicīgā auto, bet to var darīt arī lielā amerikāņu mašīnā kādas viņam patīk. Braucot visu dienu no Kanzasas uz Kaliforniju ar ātrumu 80 jūdzes stundā Lincoln patēriņš bija 50 jūdzes ar galonu. LincVolt mašīnas sirds ir elektromotors, baterijas, vienkāršs Vankeļa rotora dzinējs plus ūdeņraža tehnoloģijas.

Savukārt 1982. gada Mercedes-Benz kupeju ar dīzeļmotoru Jangs uzpildīja ar augu eļļu no vietējā restorāna.
Kristiāns Andersons

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.