Autodroms » Drošība

Kāpēc Latvijas autovadītāji apzināti cenšas sevi iznīcināt? Nacionālā īpatnība?

12 Mai 2019  

Kāpēc Latvijas autovadītāji apzināti cenšas sevi iznīcināt? Nacionālā īpatnība?Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 79 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši 27 satiksmes dalībnieki un četri gājuši bojā. Kopumā ceļu satiksmes jomā sastādīti 452 administratīvo pārkāpumu protokoli, tajā skaitā 221 par ātruma pārsniegšanu, viens par agresīvo braukšanu un 15 par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā.

Diennakts statistika pielikumā.

Ceļu satiksmes negadījumi ar bojā gājušajiem:

Kārsavā, Vienības ielā, kāds autovadītājs, vadot automašīnu “BMW”, iebrauca kokā. Ceļu satiksmes negadījumā gāja bojā automašīnas vadītājs un pasažiere, kā arī vēl viens pasažieris nogādāts medicīnas iestādē.

Madonas nov., Praulienas pag., “Saulieši”, a/c Madona-Varakļāni, kāds autovadītājs, vadot automašīnu “Mercedes-Benz”, nobrauca no ceļa braucamās daļas un apgāzās. Negadījumā cieta automašīnas vadītājs un pasažiere, kuri ar traumām nogādāti medicīnas iestādē. Negadījuma vietā no gūtajām traumām mira otra automašīnas pasažiere.

Viesītes nov., Rites pag., a/c Vecumnieki-Nereta-Subate 72.km, automašīnas “VW Golf” vadītājs nobrauca no ceļa braucamās daļas un apgāzās. Automašīnas vadītājs no nogūtajām traumām gāja bojā notikuma vietā.

Šī ir tikai vienas dienas (11. maijs) policijas apkopotā informācija. Līdzīga tā ir katru rītu. Iespējams, skaitļi nedaudz mainās uz vienu vai otru pusi, taču vidējie rādītāji ir ļoti tuvi šim 11. maijam. Četras dumjā kārtā izdzēstas dzīvības. Ieskrēja kokā, nobrauca no ceļa, apgāzās. Protams, policija izmeklē notikušos negadījumus. Taču katrā konkrētā gadījumā pie stūres sēdējis pieaudzis cilvēks, kurš pieņēmis lēmumus – ātruma izvēli, manevrus.

221 protokols par ātruma režīma pārkāpumiem. Un tas bez iespaidīgās fotoradaru statistikas. Gadā (356 dienas) tie ir 80 665 protokoli par ātrumu vien! Tie, kurus pieķēra. Iespējamības teorija liek domāt, ka “pieķerts” tiek labi, ja katrs simtais. Tātad – ātrumu pārkāpj visi!

15 autovadītāji alkohola reibumā! Kalkulators ziņo, ka gadā tie ir 5475 bīstami spridzekļi ar laika degli. Tās ir 5475 iespējas dzēst nevainīgu cilvēku dzīvības, neskaitot savējo. Un arī šie ir tikai procentuāla daļa, kam “nepaveicas”. Kurus noķēra.

Vai vairāk kā 80 tūkstošus “ātro” braucēju policija gada laikā pieķer tāpēc, ka mums ir slikti ceļi? Vai pieci ar pus tūkstoši autobraucēju gada laikā pieķerti sēžot pie stūres alkohola reibumā tāpēc, ka mums ir slikti ceļi? Vai daudz maz domājoša būtne pārsniegs atļauto ātrumu uz ceļa, par kura drausmīgo kvalitāti pats teju katru dienu sūdzas sociālo tīklu komentāros?

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.