Autodroms » Tehnoloģija

Kas tas ir – elektriskais skrejritenis? Transporta līdzeklis vai tomēr izklaides avots?

3 Aug 2019  

Kas tas ir - elektriskais skrejritenis? Transporta līdzeklis vai tomēr izklaides avots?Kopš tiem laikiem, kad pilsētas ielās bija vien divas satiksmes dalībnieku grupas – kājāmgājēji un zirgu pajūgi, ir pagājis diezgan prāvs brīdis. Pietiekami liels, lai radītu arvien jaunus un jaunus pārvietošanās līdzekļus. Citi to sauc par izlaidību un slinkumu, citi noveļ vainu uz straujo dzīves ritmu. Vēl citi jaunos pārvietošanās līdzekļus uzskata par dabas un vides aizsardzību! Lai nu kā tur būtu, elektriskie braucamrīki kļūst arvien populārāki un populārāki. Skūteri, skrejriteņi, kašākāji, no krievu valodas aizgūtie samokati. Sauc kā gribi, tie ir moderni palīgi ikdienas steigā. Protams, ja tos izmanto ar prātu un cieņu pret citiem satiksmes dalībniekiem.

Visi būs redzējuši iepirkšanās un izklaides centru Bolero, kurš atrodas tieši blakus tirdzniecības centram SPICE. Šo vietu šoreiz atceramies ne izklaides pēc, bet gan tāpēc, ka tieši te atrodas uzņēmuma GPS PRO veikals. Iespējams daudzi to atceras kā navigācijas iekārtu un video reģistratoru tirgotāju. Tas bija sen. Šodien veikals piepildīts ar ļoti plašu elektronisko ierīču klāstu. Tajā skaitā – arī ar elektriskajiem skūteriem. Un ja jau reiz tā, tad arī mēs devāmies uz GPS PRO, lai nedaudz vairāk uzzinātu par elektrisko skūteru iespējām.

Jau vairākus gadus uz ielām var manīt daudz uz dažādus Elektriskos skrejriteņus vai elektro skūterus. Viņus labprāt izmanto pieaugušie kā transporta līdzekli un bērni kā aizraujošu izklaidi! Arī vecāki cilvēki nebaidām ar viņiem braukt, jo patiesībā tie taču ir tie paši vecie labie skrejriteņi, ar kuriem bērnībā braukājāmies mēs paši, mūsu vecāki un pat vecvecāki. Elektriskie skrejriteņi gluži vienkārši brauc paši un ātrāk.

NOSKATIES VIDEO

Daudziem varētu rasties jautājums – vai tas ir droši?
Ar elektro skūteri jūs variet traukties no 12 līdz 30 kilometriem stundā. Principā, tā pat, kā ar klasisku velosipēdu. Protams, ir arī daudz ātrāki – tādi, kuri spēj ieskrieties pat līdz 70 kilometriem stundā. Bet par drošību ir jāatceras vienmēr. Pirmkārt vienmēr jāizmanto ķiveri. Kritiens vai sadursme pat pie 10 kilometriem stundā liela ātruma var nodarīt nopietnas problēmas. Viena lieta ir nobrāzts ceļgals. Cita – galvas trauma. Ar īpašu uzmanību ar šādu braucamrīku vajadzētu pārvietoties diennakts tumšajā laikā un vietās kur ceļa segums jums ir nezināms. Ja tomēr apzināmies, ka bieži nāksies pārvietoties arī tumsā, drošības labad noteikti vajadzētu izvēlēties elektrisko skrejriteni, kurš apgādāts ar lukturi. Paši par sevi parūpēsimies un viss būs lieliski.

Kas tas ir - elektriskais skrejritenis? Transporta līdzeklis vai tomēr izklaides avots?Runājot par to, cik tālu ar šādu skrejriteni varēsim nokļūt. Vidēji attālums ar vienu uzlādi ļaus nobraukt ap 20 līdz 30 kilometriem, kas tik nelielā pilsētā kā Rīga ir pilnīgi pietiekami. Nemaz nerunāsim par pārejām Latvijas pilsētām. Teorētiski mēs ar vienu uzlādi varam tikt no Rīgas līdz Ogrei, taču skrejriteņi nav pieļaujami uz šosejām bez gājēju ietvēm, tāpēc šo ceļa posmu labāk veikt ar vilcienu. Taču ir arī modeļi ar kuriem var nobraukt līdz pat 100 kilometriem. Tātad šāds transporta līdzeklis izmantojams arī darbā. Piemēram, kurjeram, kam dienas laikā jānogādā dokumenti dažādās pilsētas vietās.

Gluži loģiski, ka mūs visus interesēs iespējamās izmaksas. Te nu ir iespēja gan mūsu maciņiem, gan iztēlei un vajadzībām.
Modeļi, kas domāti bērniem izmaksā sākot aptuveni no 170 Eiro. Kā jau bērniem, šie modeļi nav paredzēti simts kilogramus smagam kungam. Daudz nopietnāki modeļi pieaugušiem izmaksā no 300 līdz 500 eiro. Taču katrā preču katalogā varam atrast arī ko īpašu. Lai cik praktiskus automobiļus ražotu viens vai otrs rūpnieks, modeļu gammā noteikti būs vismaz viena versija ar īpaši jaudīgu dzinēju un maksimāli sportiskām gaitas īpašībām. Arī skrejriteņu vidū šādi “karstie” modeļi ir atrodami. Tie būs ar amortizatoriem, diska bremzēm, borta datoru, spidometru un daudz citām noderīgām lietām. Arī iespējamais nobraukums ar vienu uzlādi būs krietni tālāks. Šādu modeļu cenas var būt pat pāri 1000 eiro.

Gluži tā pat, kā ar automobiļiem, arī šajā gadījumā pirms iegādes ir svarīgi izprast savas vajadzības un iespējas. Nepārmaksāt par nevajadzīgo un neietaupīt uz nepieciešamo. Tā kā savā ziņā šie elektriskie skrejriteņi pie mums vēl ir jaunums un ne katrs no mums labi pārzina visas nianses, pats labākais veids, kā nenošaut greizi, ir doties pie speciālistiem un jautāt padomu viņiem. GPS PRO darbinieki ar prieku ieteiks, izstāstīs, parādīs un konsultēs! Tur pat pie viena iespējams piemeklēsiet sev arī video kameru, ko piestiprināt pie ķiveres. Katram gadījumam! Lai palielītos draugiem, ka esat apzinīgs skrejriteņu lietotājs!

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.