Autodroms » Vēsture

Krievijas mediji publicējuši dokumentālu filmu par mūsu RAF nedienām. Interesants kino!

23 Sep 2019  

Krievijas mediji publicējuši dokumentālu filmu par mūsu RAF nedienām. Interesants kino!Krievijas medijs ar lielu nostalģiju atceras tos laikus, kad teju visā plašajā Padomju savienībā ielās bija pamanāmi vienīgi RAF ražotie mikroautobusi. Uzņēmums strādājis no 1949. līdz 1998. gadam un pa šo laiku pa rūpnīcas vārtiem izbraukuši vairāki miljoni RAF markas busiņi. Tajā skaitā arī specializētie – ātrās palīdzības, maršruta taksometri, izklaides vilcieniņi atrakciju parkiem.

Lai cik tas varbūt dīvaini neliktos tiem, kas darba galdus sagrieza gabalos un nodeva metāllūžņos, RAF mikroautobusi tajā laikā tika uzskatīti par pašiem modernākiem transporta līdzekļiem savā klasē. Padomju savienībā, protams. Taču arī aiz tās robežām šo braucamrīku pazina un pieminēja tikai ar labu vārdu. Eksperti lēš, ja deviņdesmitajos rūpnīca netiktu izzagta apmaiņā pret kaudzīti amerikāņu dolāru, šobrīd Latvija būtu varējusi konkurēt ar ar tādiem nišas milžiem kā Volkswagen, Mercedes vai Renault.

Krievijas žurnālisti atraduši interesantu īsfilmu, kas lieliski parāda tās problēmas, kuru dēļ šobrīd Jelgavā sen jau neražo neko.

NOSKATIES VIDEO:

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.