Autodroms » Tirgus

Kur Eiropā ir visdārgākais un, kur vislētākais benzīns? Uzzini, kurā vietā atrodamies mēs!

6 Feb 2018  

Foto: PEXEL

Foto: PEXEL

Vienmēr labi ir tur, kur mēs neesam! Bet… Vai vienmēr mēs gribam būt tur, kur ir labi? Ja runājam par benzīna cenām tuvākā un tālākā apkārtnē, tad labāk palikt tieši tur, kur mēs esam! Nedaudz pavandoties analītiķu sarakstos un ziņu aģentūru statistikas tabulās, varam izvilkt vidējo degvielas centu diezgan plašā diapazonā. Lūk kādas ir šis diapazons!

Vislētākais benzīns šā gada sākumā bijis nopērkams Kazahstanā, kur viens litrs 95. markas benzīna izmaksājis vien 0.43 eiro. Tiesa gan, pie viņiem arī vidējā alga nav mērāma vairākos simtos eiro. Mēs tur varētu justies kā turīgi cilvēki, ja ierastos ar savu vidējo algu un pirktu benzīnu pa viņu cenām!

Otrais lētākais benzīns šogad bijis kaimiņos Baltkrievijā! Par vienu litru benzīna vidēji nācies samaksāt vien 0,5 eiro. Un benzīns viņiem ir pat ļoti kvalitatīvs – bez bio un visādām citādām piedevām. Tātad stalaktīta nogulsnes degvielas tvertnē neveidojas!

Un, protams, lielā kaimiņzeme Krievija, kur šā gada pirmajā mēnesī vidēji litrs benzīna maksājis 0.56 eiro. Nav gan precizēts vai Maskavā un Vladivostokā cenas benzīnam bijušas vienādas, bet salīdzinoši ar mums, autobraucēji var uzgavilēt! Pat vecs un kūpošs “pasāts” ar 1,6 litru benzīnmotoru un 16 litriem benzīna uz simts kilometriem sanāk gana taupīgs auto!

Tālāk seko Bulgārija, Polija, Ukraina, Rumānija un Lietuva. Brāļiem lietuviešiem vidēji benzīns izmaksājis 1,11 eiro litrā. Tad atkal Ungārija, Luksemburga, Čehija un Austrija. Tikai tagad kārta pienākusi Latvijai, kur vidējā viena litra benzīna cena bijusi 1.15 eiro. Vismaz tā domā ziņu aģentūra RIA. Var jau būt, ka vidēji tā tas arī patiešām bijis. Rīgā cenas vienmēr ir nedaudz augstākas.

Igaunija ar degvielas cenu ir vēl sešas pozīcijas tālāk uzreiz aiz Maltas. Igaunijas vidējā litra cena 1,25 eiro. Šķiet tomēr Latvija sajaukta ar kādu citu Eiropas valsti!

Mūsējo tik iecienītajā Īrijā par litru 95. benzīna nācies maksāt vidēji 1,33 eiro. Apmēram tā pat arī Anglijā. Aiz Īrijas seko Skandināvija, Grieķija un Itālija, atstājot visdārgākā benzīna litra slavu Nīderlandei. Te Janvārī benzīna litrs izmaksājis vidēji 1.52 eiro. Laikam tāpēc Nīderlandē nav veci un kūpoši “pasāti”!

Nu ko! Kad nākamreiz dziedāsim dziesmu par dārgo benzīnu, varam apdomāt iespēju pārvākties uz dzīvi Kazahstanā! Klaiņot pa pasauli mums nav nekas jauns. Un ar tādām benzīna cenām…

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.