Autodroms » Viedoklis

Kurus automobiļus bez atslēgas var atvērt par vidusskolas “botāniķis”? Gandrīz visus!

26 Feb 2018  

Kurus automobiļus var atvērt par vidusskolas botāniķis? Gandrīz visus!Ja jau visa pasaule pārņemta ar bezpilota automobiļu radīšanu, tad nav vērts brīnīties par cilvēka slinkumu sīkumos. Piemēram, automobiļa atslēgs. Tās pašas, kas parasti veiksmīgi izplēsa bikšu kabatā caurumu, pa kuru nodevīgi pazuda sīknauda un citas vērtīgas lietas…

Jā! Mūsu tehnoloģiju laikmetā automobiļa durvis jau pa gabalu atpazīst savu saimnieku. Tās atslēdzas un dzinējs satraukumā trīc, gaidot saimnieka pieskārienu START pogai. Arī atstājot auto stāvvietā vairs nav jāmēģina trāpīt ar atslēgu caurumiņā vai jāspaida nodilušas pults pogas. Automobilis saprot, ka saimniekam tagad svarīgākas lietas darāmas un pats aizslēdz durvis.

Šķietami – kur nu vēl drošāk par šo? Kamēr mazā maģiskā kastīte ar atpazīstamības atslēgu dziļi bikšu krūšu kabatiņā, tikmēr baucamrīks lielākā drošībā kā dažā laba banka. Un tomēr tas ir maldīgs viedoklis. Tieši šīs bezsaites atslēgas ir teju vai garantija, ka jūsu automobilis iepatiksies garnadžiem.

Visiem labi zināmā Vācijas auto kluba ADAC eksperti nolēma pierādīt, ka bezsaites atslēgas jeb Kayless Go sistēmas ir visnedrošākās automobiļa aizsardzības. To gan bija jau pierādījis kāds vidusskolēns, atverot un iedarbinot tēva automobili pašām atrodoties ne tikai citā valstī, bet pat citā kontinentā. Dubults neplīst, turklāt ADAC ekspertiem varbūt ir nedaudz lielāka uzticība, kā skolas pēdējo klašu botāniķim.

Pārbaudīti tika deviņpadsmit ražotāju divdesmit četri modeļi ar jau pieminēto bezsaites atslēgu. Lieki piebilst, ka visus automobiļus ekspertiem izdevās atvērt un iedarbināt fiziski to neietekmējot.

Kurus automobiļus var atvērt par vidusskolas botāniķis? Gandrīz visus!Kā tas strādā? Elementāri! Jūs dodaties prom no sava automobiļa, kas automātiski aizslēdz durvis un ieslēdz signalizāciju vai elektronisko dzinēja blokatoru – imobilaizeru. Pārliecināts par sava automobiļa drošību, jūs dodaties kafejnīcā izbaudīt tasīti melnās tējas ar pienu un kanēli. Kāds cits vai cita apsēžas pie blagus galdiņa un dara tieši to pašu, ko jūs – dzer tēju. Taču viņa kabatā ir signāla pastiprinoša ierīce, kas nolasa jūsu drošības čipu un informāciju nosūta uz tādu pašu ierīci jau cita puiša vai meites kabatā, kas tajā brīdī atrodas pie jūsu auto. Lūk, arī lieta darīta! Automobiļa durvis nelūgtajam viesim plaši atveras un dzinējs skaļi ierūcas. Starpība vien tā, ka ar jūsu nebūt ne lēto automobili aizbraucat nevis jūs pats, bet kāds nepazīstams svešinieks…

ADAC speciālisti apgalvo, ka šādi garnadzis var netraucēti braukt, kamēr nebeidzas degviela. Ja garnadzis ir gana viltīgs un degvielas uzpildes stacijā neslāpē dzinēju, tad ceļš var turpināties tūkstošiem kilometru tālu.

Lūk arī to automobiļu saraksts, kurus pārbaudīja ADAC inženieri un par viegli nozogamiem atzina:

Audi A3, Audi A4, Audi A6, BMW 730d, Citroen DS4 CrossBack, Ford Galaxy, Ford EcoSport, Honda HR-V, Hyundai Santa Fe, Kia Optima, Lexus RX450h, Range Rover Evoque, Renault Traffic, Mazda CX-5, Mini Clubman, Mitsubishi Outlander, Nissan Qashqai+2, Nissan Leaf, Opel Ampera, SsangYong Tivoli XDi, Subaru Levorg, Toyota RAV4, Volkswagen Golf, Volkswagen Touran.

Tiesa, ADAC puiši piebilda, ka patiesībā saraksts noteikti ir daudzas reizes garāks. Turklāt šāda bezsaites atslēgu un aizsardzības sistēma autobūves vēstures grāmatā sastopama jau krietni sen. Gadus desmit jau nu noteikti. Tātad garnadžu rīcībā ir pamatīgi iespaidīgs sortiments!

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.