Autodroms » Vēsture

Lāga vectētiņam Ļeņinam savulaik nozaga automobili. Ne Rolls-Royce, bet tomēr!

15 Apr 2020  

Lāga vectētiņam Ļeņinam savulaik nozaga automobili. Ne Rolls-Royce, bet tomēr!Grozies kā gribi, bet vēsture paliek vēsture un jau pēc dažām dienām atzīmējama proletariāta tēva un vadoņa dzimšanas dienu. Lielās revolūcijas virsaitis pasaulē nācis 1870. gada 22. aprīlī. Ja atceramies, tad tas noticis dziļi Krievijas vidienē provinces pilsētiņā Simbirskā, ko mūsdienās lepni dēvē par Uļjanovsku.

Tajos tālajos laikos, kad buržuji tika pastumti malā un iestājās saulainais sociālisms, lieka greznība nekādi nebija pieļaujama. Tāpēc vectētiņš Ļeņins pieticīgi izvēlējās galvenokārt tikai Rolls-Royce markas automobiļus.

Lāga vectētiņam Ļeņinam savulaik nozaga automobili. Ne Rolls-Royce, bet tomēr!Galvenokārt Ļeņins kautrīgi pārvietojies ar diviem Rolls-Royce Silver Ghost automobiļiem. vasaras mēnešiem priekšroka dota ekskluzīvam kabrioletam ar speciālu apdari. Savukārt garajā ziemas periodā Ļeņins izvēlējās Rolls-Royce visurgājēju ar kāpurķēdēm. Praktiski un ērti. Iekšējais šiks saglabājas, taču izbraukt neizbraucamo Krieviju kļuva daudz ērtāk.

Lāga vectētiņam Ļeņinam savulaik nozaga automobili. Ne Rolls-Royce, bet tomēr!Interesanti, ka vienu no Ļeņina autoparka eksemplāriem – lepno limuzīnu Turcat Mery, revolūcijas vadonim nozaga taisni vai no Ziemas pils durvju priekšas un līdz šim brīdim to neviens neesot atradis. Savukārt limuzīnu Deluanay Bellewille 45 kāda neganta meitene sašāva. Un neies taču braukt ar sametinātu un pārkrāsotu auto.

Liela daļa Ļeņina pārziņā esošie automobiļi nākuši no  cara Nikolaja II garāžas, kurš bijis liels automobiļu cienītājs. Taču arī “sarkanā” valdība pie iespējas neatteicās no laba piedāvājuma un ik pa brīdim vadonim piepirka pa jaunam auto no pūstošajiem kapitālistiem.

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.