Autodroms » Zvaigžņu auto

Leģendārās futbola zvaigznes Pelē kaislība uz Mercedes- Benz automobiļu marku!

23 Aug 2019  

Pele Mercedes Benz 220 SB 1960Kamēr kolēģis Gints, pieliekot ausi pie dažādu reperu garāžas vārtiem, cenšas saklausīt vai žanra pārstāvju jaunāko garāžas iemītnieku motoru mūzika saskan ar braucēju rīmēm, es pievērsos futbola zvaigznei ar lielo burtu. Runa ir par Pelē.
Pasē viņam rakstīts Edsons Arantiss du Nasimentu, bet mēs viņu pazīstam kā visu laiku labāko futbolistu Pelē. No Brazīlijas nākušo uzbrucēju un saspēles veidotāju dēvēja par ‘’Futbola karali’’. Augšējā foto redzams kā Pelē ērti iekārtojies pie, zvaigznes statusam atbilstošā, Mercedes –Benz 220 Sb stūres. Auto ražots tālajā 1960. gadā.
Futbola kluba Minhenes ‘’Bayern’’ prezidents Rolands Endlers uzdāvināja Pelē Mercedes –Benz W 114 kupeju ar domu, ka izdosies pārvilināt vērtīgo spēlētāju uz savu komandu.
Jau 1960. gadā Pelē bija iegādājies savu pirmo Mercedes-Benz automobili, kas bija gaiši zilas krāsas sedans 220 Sb ( W111). Vidējā foto Pelē redzams Mercedes- Benz veikalā pirms pirkuma.Pele in Shop
Kad Pelē guva savus tūkstošos vārtus, Endleram ilgi nenācās domāt par dāvanu. Kupeja arī bija zilā krāsā. Zem motora pārsega darbojās 2,8 litru motors un par zīmīgo notikumu futbolista dzīvē atgādināja auto numura zīme WA – 1000. Dāvanas saņēmējs bija apmierināts.
Tas nebūt nebija pēdējais Mercedes-Benz Pelē īpašumā, kuram sekoja vēl citi šīs vācu markas pārstāvji. Vēl Merši Pelē esot dāvināti divreiz – 1973. un 1986. gadā. Taču viņam nepatīk zīmēties ar bagātību. Tāpēc kā ikdienas auto izmanto Vauxhall Zafira, kamēr abi Mercedes-Benz spēkrati stāv garāžā.
Pele W 114Apakšējā bildē redzams Pelē pie Mercedes –Benz W 114 ar īpašo numura zīmi.
Kristiāns Andersons

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.