Autodroms » Viedoklis

Lielākā daļa autovadītāju savus lolojumus mazgā tikai tad, kad nevar atpazīt tā krāsu!

9 Jūn 2020  
Foto: PEXEL

Foto: PEXEL

Jaunākie Gjensidige Latvija aptaujas dati liecina, ka vairums autovadītāju sava spēkrata mazgāšanu mērķticīgi neieplāno, bet dara to tad, kad konstatē, ka automašīna ir netīra (41%). Gandrīz ceturtā daļa autovadītāju transportlīdzekli nomazgā vienu reizi mēnesī (15%), bet biežāk automašīnu mazgā mazāk nekā 10% respondentu.

Pēc eksperta teiktā, Latvijas autovadītāji ir pieraduši rūpēties par savas automašīnas tīrību. Esam pieraduši piepildīt degvielas bāku, parūpēties par riepām. Skaitļi rāda, ka gandrīz katrs otrais autovadītājs periodiski rūpējas arī par automašīnas tīrību. Svarīgi tomēr atgādināt, ka tad, kad automašīna ir netīra – tā jau var radīt bīstamas situācijas. Tā apgalvo Gjensidige Latvija Transportlīdzekļu atlīdzību grupas vadītājs Andris Balodis un uzsver, ka logu un spoguļu stāvoklis tieši ietekmē redzamību un autovadīšanas kvalitāti. Valsts numura zīmju tīrība tiek reglamentēta pat Ceļu satiksmes noteikumos.

Autovadītājiem jāzina, ka reti izmantotas automašīnas logi pārklājas ar putekļiem, ziedputekšņiem vai pat taukainu slāni. Netīrumi uz loga var ne tikai traucēt precīzi saskatīt ceļu, bet arī lauzt gaismas starus, kā rezultātā saule var apžilbināt autovadītāju vēl stiprāk nekā tīra loga gadījumā. Pavasarī parādās vēl viens iemesls, kāpēc jārūpējas par automašīnas logu tīrību. Tie ir logam pielipušie kukaiņi un ziedputekšņi, kas pārklāj zem kokiem atstātās automašīnas.

Pirms brauciena automašīnas logi jānomazgā ne tikai no ārpuses, bet arī no iekšpuses. “Iekšā uz stikla visvairāk var atrast pirkstu nospiedumus un putekļus, tos var mazgāt retāk, taču pavisam piemirst nedrīkst,” uzsver A. Balodis.

Savukārt AUTODROMS atgādina, ka bieža automobiļa mazgāšana un vaskošana pamatīgi paildzinās virsbūves mūžu, neļaujot iezagties ļaunajai rūsai, tādejādi jūtami ietaupot ģimenes budžeta iekrājumus. To, ko mūsu lasītāji atbildēja AUTODROMS rīkotajā aptaujā, varat izlasīt šeit!

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.