Autodroms » Dažādi

LR2 raidījums “garāžas sarunas” – redzamība! Un ja nu kaut kas no tā visa noder?

25 Feb 2021  

LR2 raidījums "garāžas sarunas" - redzamība! Un ja nu kaut kas no tā visa noder?Redzamība automobilī ir ļoti svarīgs aspekts. Autovadītājam visu laiku jābūt iespējai pārskatīt uz ceļa notiekošo 360 grādos. Tātad – visapkārt sev. To nodrošina daudzi priekšnoteikumu, no kuriem viens ir stiklu caurredzamība. Pats par sevi stikliem jābūt atledotiem ziemā, ko nodrošina laba automobiļu ventilācijas sistēma. Starp citu, ja mitrā vai vēsā laikā logi aizsvīst, tad labi palīdz ieslēgts kondicionieris. Protams, ne jau dzesēšanas režīmā, taču kondensēts gaiss ir sauss un daudz ātrāk nožāvē logus. Vēl jāskatās vai pie vainas nav salona filtrs, kurš aizaudzis un nespēj pilnībā nodrošināt pilnvērtīgu gaisa plūsmu. Ļaunākā gadījumā var izmantot speciālus mitruma uztvērējus, ko var iegādāties dažā labā auto piederumu veikalā. Visi būs pamanījuši jaunās kurpēs, somās un citos pirkumos maziņus plastikas granulu maisiņus. Automobilim domātie ir kilogramu smagi ar labu mitruma absorbēšanas spēju. Pēc tam to var vienkārši uzlikt mājās uz silta radiatora un izžāvēt.
Nākamais ne mazāk svarīgais posms ir logu nomazgāšana. Tātad āra temperatūrai atbilstošs loga šķidrums un nenodilušas slotiņas. Vajadzētu ņemt vērā to, ka izslēdzot automobiļa dzinēju, nāktos izslēgt slotiņu režīmu uz nulli. Daudziem tas uzstādīts uz automātisko režīmu vai atstāts pirmajā režīmā. Piešķiļot no rīta dzinēju, slotiņas momentā uzsāk darbu. Un jau pāris rītos būsim slotiņu gumijas sabeiguši pret asajiem ledus veidojumiem tā, ka tās ne velna neko netīrīs. Labas slotiņas nepavisam nav tik lētas.
Jāatceras, ka logu skrāpjus vajadzētu izvēlēties no plastmasas. Tiem varbūt ir īsāks mūžs par metālu, taču tie ir saudzējošāki pret stiklu. Lai arī kāds skrāpis izvēlēts, ar no nedrīkst braukt virsū logu blīvējuma gumijām. Reizi no reizes un ķeskas vien tur būs palikušas. It īpaši sānu logiem, kur jau tā mitrums cenšas iekļūt durvīs. Steidzīgajiem varbūt vērts izmantot De-Icer jeb atledotāju. Tas plaši pieejams un te skrāpēt neko nevajag. Uzpūt, pagaidi un skaties, kā ledus izkūst! Personiski es izmantoju speciālu auto ķīmijas līdzekli, kurš nevis atledo, bet pasargā no sasalšanas. Te gan jāsaka, ka arī siltākā laikā būtu prātīgi apstrādāt vējstiklu ar lietus atgrūdēju. Pat pie ātruma 50 km/h lietus lāses glīti saveļas kamoliņos un aizskrien pa stiklu visos virzienos. Esmu kārtīgā vasaras lietusgāzē šādi atbraucis no Cēsīm līdz Rīgai ne reizi neieslēdzot slotiņas.
Un visbeidzot stikli no iekšpuses. Pat ja mēs automobilī nesmēķējam, ar laiku uz tiem izveidojas plāna un taukaina kārtiņa, kas ļoti traucē redzamību gan spilgtā saulē, gan tumsā, kad staro pretī braucošo mašīnu lukturi. Skaidrs, ka ar sausu lupatu to visu var tikai vienmērīgi izsmērēt pa visu stiklu, tāpēc stiklu tīrāmais līdzeklis ir neieciešams. Te galvenokārt lielākās grūtības ir veikt tos visus jogas vingrinājumus, lai piekļūtu vējstikla tālākajiem stūriem. Virsbūvju speciālists Raivis Alksnis ir atradis ļoti veiksmīgu risinājumu – frotē sporta zeķe. Pirmkārt zeķes tāpat vienmēr pa vienai pazūd pie mazgāšanas, tāpēc kāda lieka noteikti atradīsies. Otrkārt zeķes materiāls nemet pūkas un ļoti labi noslauka virsmu. Un, visbeidzot, uzvelkot uz rokas zeķi, apsegta ir visa plauksta no visām pusēm. Tas reāli atvieglo uzdevumu. Lai gan auto piederumu veikalos ir pieejamas speciālas birstītes ar mikrošķiedru, ar kurām var pat īpaši nelokoties piekļūt pat aiz instrumentu paneļa.

Raidījumi podkāsta versijā klausāmi ŠEIT!

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.