Autodroms » Zvaigžņu auto

Melnbaltā kino zvaigznes Roberta Mičema automobiļi dzīvē un filmā!

5 Jūn 2020  

1969 Porsche 911 TargaŠoreiz manu uzmanību piesaistīja fotogrāfija ar amerikāņu aktieri Robertu Mičemu pie viņa jaunā, 1969. gada ražojuma Porsche 911 Targa. Toreiz kinozvaigzne saņēma pasūtīto spēkratu Porsche dzimtenē – Štutgartē. Sekoja ceļojums pa Eiropu ar galamērķi Īrijā, kur Mičems filmējās kinolentē ‘’Ryan’s Daughter’’.
1963. gada Frankfurtes auto izstādē tika parādīts PORSCHE 911, kas markas goda sardzē nāca nomainīt panākumiem bagāto 356. modeli. Vairāk par Porsche markas vēsturi lasiet šeit!
Arī labam kino neiztikt bez braucamrīkiem. Kā piemēru no Roberta Mičema daiļrades izvēlējos 1958. gada, melnbalto filmu ‘’Thunder Road’’. Tai Mičems ir arī producents un scenārija, kā arī filmas dziesmas līdzautors. Sižets ir par kandžas izplatīšanu Kentuki un Tenesī štatos piecdesmitajos gados. Roberts Mičums filmā spēlē Korejas kara veterānu Lukasu Dūlinu (Lucas Doolin), kurš strādā ģimenes, nelegālajā alkohola biznesā. Viņa uzdevums bija piegādāt tēva dzīto alkoholisko dzērienu uz slepenajiem sadales punktiem Dienvidos. Filmā izmantoja 1951. gada Ford Custom Tudor Sedan. Lai tiktu vaļā no sekotājiem, auto bija apgādāts ar pogu, kas aizmugurē uz ceļa izsmidzināja eļļu.
Togad Ford automobiļus pirmo reizi sāka aprīkot ar Ford-O-Matic triju pakāpju, automātisko pārnesumu kārbu. Filmas vajadzībām 1951. gada mašīnu pārveidoja par 1950. gada Ford, pamainot radiatora režģi. Taču priekšējais panelis, stūre, V8 motors un Ford Custom emblēmas norāda uz 1951. gadu. Motora darba tilpums bija 239 kubikcollas un tas attīstīja 100 zs jaudu.
Otra filmas mašīna bija 1957. gada Ford Fairlane 500 ar 312 kubikcollu V8 motoru, kura jauda sasniedza 245 zs. Auto uzstādīta trīs pakāpju manuālā pārnesumu kārba.
Pārsēsties uz citu automobili pamudinājusi pārāk liela uzmanība no policijas puses.
Tā brauca ‘’samagonšķiki’’ Amerikas filmā!
Jāteic, ka Roberts Mičems bijis vīrs ar humoru, jo Īrijā apmeties mazā viesnīcā ar 11 numuriem un ja telefons recepcijā zvanīja, pats rezervēja numurus nākamajiem viesiem.
Kristiāns Andersons

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.