Autodroms » Tehnoloģija

Mežu īpašnieku ievērībai – Jeep Wrangler, kurš darbojas ar malku!

2 Jan 2019  

Mežu īpašnieku ievērībai - Jeep Wrangler, kurš darbojas ar malku!Malka pats par sevi nav nekāds lētais prieks. Tie, kas apkurina privātmājas, piekritīs, ka reizēm gāzes vai pat elektriskā apkure var sanākt lētāka. Un tomēr daudziem malka palikusi kā pamata apkures izejviela. It īpaši tad, ja pašam pieder kādi pārdesmit hektāri meža, kuri vēl nav izcirsti un aizsūtīti uz Zviedriju! Tad šāds automobilis var būt lielisks risinājums!

Amerikas pavalstī Pensilvānija kāda uzņēmīga auto tūninga studija ar nosaukumu “Hauk Designs” ņēma un pārbūvēja gluži parastu Jeep Wrangler līdz nepazīšanai. Vispirms jau tāds nieks, kā četru riteņu auto pārtapis sešu riteņu visurgājējā. Tas gan nav paveikts pirmo reizi, taču īpaši daudz Wrangler 6×6 atrast nevar. Daudz interesantāka ir pārbūvētā Wrangler spēka iekārta.

Dzimtais 3,6 litru V6 benzīna dzinējs tika izoperēts un tā vietā uzstādīts tvaika katls. Tāds pats, kādus uzstādīja lokomotīvēm tālajos kovboju laikos. Arī šis konkrētais eksemplārs paņemts no dzelzceļa muzeja krājumiem. Tiesa gan, kaut ko līdzīgu izgatavot varētu jebkurš, kam abas rokas nav kreisās un, kurš kaut nedaudz orientējas fizikā.

Mežu īpašnieku ievērībai - Jeep Wrangler, kurš darbojas ar malku!Ja labi sakurina, tad automobilis spēj attīstīt ātrumu līdz pat 56 kilometriem stundā. Toties spēks šādam braucamrīkam ir nenovērtējams! Vienīgā neērtība, ka uz 2,5 nobrauktiem kilometriem nepieciešami apmēram 200 litri ūdens. Toties “degvielas” ziņā pārbūvētais Jeep Wrangler nav izvēlīgs – der gan malka, gan skaidas, gan ogles.

Vēl interesanta lieta ir tā, ka auto saglabājis savu dzimto sešu pakāpju manuālo pārnesumu kārbu. Konkrētais eksemplārs vairāk gan tiek izmantots kā izstādes un šova eksponāts. Un tomēr šāds auto varētu būt īsts palīgs zemniekiem. Ne vienmēr tīrumā brauksi ar mirdzošo Landcruiser, kurš nopirkts par izcirstā meža naudu!

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.