Autodroms » Izklaide

Motociklisti sāk aktīvi pirkt OCTA un ne tikai… Šogad jau vairāki desmiti “kritušo”!

26 Apr 2019  

Motociklisti sāk aktīvi pirkt OCTA un ne tikai... Šogad jau vairāki desmiti "kritušo"!Šogad līdz ar silto laiku salīdzinoši agri ceļu satiksmē atgriezies moto transports. Apdrošināšanas sabiedrības ERGO dati liecina, ka aprīli pieprasījums pēc iegādātajām OCTA polisēm moto transportam palielinājies 20 reižu jeb par 2000%, salīdzinot ar gada pirmajiem mēnešiem. Vienlaikus jau notikuši arī pirmie ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīts moto transports. Pēc Valsts policijas informācijas šī gada pirmajos četros mēnešos jau notikuši kopā 35 ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti motociklu un mopēdu vadītāji.

Saskaņā ar apdrošināšanas sabiedrības ERGO datiem uz 25.aprīli apdrošināts 20 reizes vairāk moto transporta nekā šī gada sākumā. Arī iepriekšējos gados novērota līdzīga tendence. Vairāk kā puse jeb aptuveni 57% OCTA polišu moto transportam tiek iegādāta uz 6 mēnešiem, savukārt visam gadam polisi iegādājas tikai 12% moto transporta īpašnieku.

“Novērots, ka pēdējos gados arvien agrāk atsākas moto transporta vadītāju aktivitāte uz Latvijas ceļiem, līdz ar to aug arī pieprasījums pēc moto transporta OCTA polisēm. Lielākā daļa OCTA polišu parasti tiek iegādātas martā un aprīlī. Tiesa gan šajos mēnešos nereti ir arī lielākais ceļu satiksmes negadījumu skaits, kurā iesaistīts moto transports, jo motobraucējiem pēc ziemas pārtraukuma nepieciešams laiks, lai atgūtu transportlīdzekļa vadīšanas iemaņas. Tāpēc jābūt īpaši uzmanīgiem – svarīgi ievērot atļauto braukšanas ātrumu, neveikt negaidītus, pārgalvīgus manevrus un braukt droši. Tāpat svarīgi ņemt vērā, ka arī autovadītājiem atkal jāpierod pie tā, ka ceļu satiksmē atgriezušies motocikli,” atgādina Ritvars Heniņš, ERGO Risku parakstīšanas departamenta vadītājs.

Saskaņā ar ERGO datiem pirmais moto transportam iegādātās OCTA polises atlīdzības pieteikums šogad saņemts jau marta beigās par negadījumu ar motorolleru, kur izmaksātā apdrošināšanas atlīdzība pārsniedza 400 eiro. Savukārt pērn lielākā izmaksātā atlīdzība sasniedza 7150 eiro.

Tāpat šogad jau saņemti vairāki nelaimes gadījumu pieteikumi, kur braucot ar motociklu treniņa laikā, gūtas dažādas traumas. Nereti atlīdzību pieteikumi tiek saņemti par negadījumiem ārvalstīs, kad moto transports tiek nomāts tūrisma izbraukumiem.

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.