Autodroms » Testi

Opel Grandland X – pirmie iespaidi par francisko vācieti JEB krosovers nosvērtam cilvēkam!

22 Okt 2018  
Foto: @autodroms.lv

Foto: @autodroms.lv

Laikam beidzot esam tikuši tik tālu, ka droši varam apgalvot – parketnieku nekad nevar būt par daudz! Ja nesenā pagātnē katrs autoražotājs uzskatīja par pienākumu ieviest savā modeļu gammā vismaz vienu nelielu pilsētas apvidnieku, tad tagad tikai retam no viņiem ir saglabājies gluži normāls sedans, hečbeks vai universālis. Opel klāstā par laimi ir saglabājusies gan klasiskā Astra, gan nedaudz lielākā Insignia. Ir arī mazulītis Corsa, kas sen jau ir izaudzis līdz pirmās paaudzes Astra izmēriem. Šoreiz Rīgas ielās iepazīstamies ar jaunāko SUV klases eksemplāru – Opel Grandland X.

Opel Grandland X - pirmie iespaidi par francisko vācieti JEB krosovers nosvērtam cilvēkam!Iespējams, daudziem pirmais jautājums ir par izmēriem. Nu tā, lai zinātu, cik platas taisīt garāžas durvis! Steidzam nomierināt, ka šis ir gluži tipisks vidējās klases krosovers, kurš spēkiem un dailē varētu mēroties ar mums jau labi pazīstamiem Nissan Qashqai vai, piemēram, Volkswagen Tiguan. Tiesa gan, tur pat blakus vienā ierindā braši stāv arī Peugeot 5008. Un tas nav nekāds pārsteigums, jo gan Peugeot 5008, gan Opel Grandland X gan teorētiski, gan praktiski ir viens un tas pats autobūves projekts. Protams, vizuāli abi automobiļi ir nedaudz atšķirīgi, taču pildījums vairāk vai mazāk ir viens un tas pats.

Opel Grandland X - pirmie iespaidi par francisko vācieti JEB krosovers nosvērtam cilvēkam!Pats par sevi šis fakts nebūt nav novērtējams ne kā slikts, ne labs. Šādi sadarbības projekti vienmēr ir bijuši un gan jau arī nākotnē būs. Un, ja jau reiz Peugeot un Opel ir kļuvuši par tuviem draugiem, tad kāpēc gan vajadzētu radīt divus atsevišķus velosipēdus, ja par abiem kopā izdevies viens, bet ļoti labs? Tomēr būsim godīgi un atklāsim, ka šajā sadarbības projektā pirmo vijoli spēlē francūži. Arī ražots Opel Grandland X ir nekur citur kā pašā Francijā.

Opel Grandland X - pirmie iespaidi par francisko vācieti JEB krosovers nosvērtam cilvēkam!Nevarētu apgalvot, ka šis auto būs piemērots tiem, kam patīk kārpīt asfaltu pie krustojumiem. Pat šķietami jestrākā benzīna versija vairāk būs domāta nosvērtiem autobraucējiem. Tiem, kam vairs nevienam nekas nav jāpierāda! Gan jau konstruktori zinājuši, ko dara, izvēloties vidējās klases krosoveram 1,2 litru benzīna spēka agregātu. Neliels, bet jaudīgs, jo tā maksimālā jauda ir veseli 130 zirgspēki. Taču mēs ceļojumā devāmies ar dīzeli.

Viss, kā pareizrakstības grāmatā – vidēji liels 1,5 litru dīzeļmotors ar 130 zirgspēku jaudu un ļoti patīkamu degvielas patēriņu! Ražotājs ieplānojis, ka tie būs vidēji ap 4,5 litriem uz simts kilometriem. Kā vienmēr, reālajā dzīvē viss ir nedaudz savādāk, bet arī 5,8 litri trīs dienās vidēji uz simts kilometriem nav nekāds dižais rādītājs, kura dēļ būtu jābaidās par ģimenes budžetu.

Opel Grandland X - pirmie iespaidi par francisko vācieti JEB krosovers nosvērtam cilvēkam!Atgriežoties pie auditorijas ar nosvērtu psihi – paātrinājums līdz ātrumam 100 kilometri stundā dīzelim notiek 12,3 sekundēs. Tieši par desmit sekundēm ilgāk, kā Hennessey studijā pārbūvētajam Jeep Grand Cherokee ar 1218 zirgspēku jaudu. Bet, kur gan tie ātrie tikuši? Ja mūsu mērķis ir ērti, komfortabli un droši nogādāt savu ģimeni tur, kur esam ieplānojuši, tad Grandland X ir labs risinājums. Bagāžas nodalījumā gana daudz vietas, salonā tieši tā pat, viss pārdomāts, labi pārskatāms un viegli apgūstams. Nebūt nav jāvelta ilgs laiks skārienjūtīgajā ekrānā, lai uzstādījumos atrastu iespēju izslēgt griestu apgaismojumu, līdzīgi, kā tas ir komerciālajos dvīnīšos Peugeot Rifter un Citroen Berlingo.

Uzslavu pelnījusi arī astoņu pakāpju automātiskā pārnesumu kārba. Gan tāpēc, ka visi astoņi “robi” prot būt taupīgi degvielas patēriņa ziņā, gan tāpēc, ka automobiļa gaita ir līgana un harmoniska gan bez īpašiem rāvieniem, gan dažu sekunžu aiztures kā tas ir dažam labam citam līdzīgam transmisijas agregātam. Tas viss kopā ļauj galvā izkristalizēt optimālo Grandland X auditoriju – protams, daiļais dzimums jebkurā vecuma kategorijā, ģimenes cilvēki, kam svarīgs ir komforts un ne sacensības, kungi brieduma gados, kam līdzīgi ģimenes cilvēkiem svarīgāk ir vienmēr atrasties komforta zonā. Jaunatnei un tiem, kas līdz sirmam vecumam iestrēguši divdesmitgadnieka čaulā, Opel modeļu klāstā atradīsies citi braucamrīki.

Opel Grandland X - pirmie iespaidi par francisko vācieti JEB krosovers nosvērtam cilvēkam!Opel Grandland X cena sākās no 19 259 eiro. Par šo naudu var tikt pie 1,2 litru benzīna Selection komplektācijas automobiļa ar sešu pārnesumu manuālo pārnesumu kārbu. Savukārt augšējā robeža noteikta Ultimate komplektācijas spēkratam ar divu litru dīzeli un 177 zirgspēku jaudu. Gribās domāt, ka zelta vidusceļš meklējams kaut kur starp 1,5 litru dīzeļiem, automātisko kārbu un Design Line vai Innovation komplektāciju. Šāda kombinācija paģērēs ap 27 000 eiro. Protams, neviens nav atcēlis vismaz piecu lapaspušu garo papildopciju sarakstu, kas ļauj ar galējo cenu rotaļāties pēc sirds patikas.

Ātrais kopsaucējs – ļoti ērts, komfortabls un ekonomisks ikdienas auto, kurš nebūs apgrūtinājums pilsētā, bet neizslēdz tālus ceļus. Laba viela pārdomām, ja esat jauna automobiļa meklējumos!

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.