Autodroms » Tirgus

Palielinoties pieprasījumam pēc lietotām automašīnām, aug cenas un pieprasījums pēc līzinga

9 Sep 2021  
Foto: autodroms.lv

Foto: autodroms.lv

Ņemot vērā, ka Covid-19 pandēmijas ietekmē arī šogad auto ražotāji ir būtiski piebremzējuši jaunu automašīnu ražošanu, krietni pieaudzis automašīnu piegādes laiks. Arvien aktīvi tiek iztukšotas noliktavas, un klientiem nākas izvēlēties no tā, kas ir pieejams, nevis to, ko sirds kāro. Tas arī ir veicinājis domino efektu – augot pieprasījumam pēc lietotajiem auto, vidēji par 20% palielinājušās automašīnu cenas.

“Kā liecina mūsu novērojumi, jaunu auto īpašnieki un nomas kompānijas, kas iegādājušies tās operatīvajā līzingā pie mums, tik aktīvi tās vairs nepārdod otrreizējā tirgū un arī nemaina pret jauniem modeļiem, kā tas būtu bijis pirms pandēmijas. Galvenais iemesls – tirgū jaunu auto krājumi noliktavā tikpat kā nav, vai to apjoms un zīmolu skaits ir ļoti ierobežotā daudzumā. Operatīvā līzinga līgumi tiek pagarināti vai pārslēgti uz finanšu, un tādejādi tirgū nenonāk mazlietotas automašīnas. Tā rezultātā piedāvājums tirgū ir būtiski samazinājies,” saka Citadele Leasing valdes priekšsēdētājs Ģirts Glāzers.

“Pēdējo sešu mēnešu laikā esam novērojuši lietoto automašīnu pieprasījuma pieaugumu, kas saistīts ar jauno automobiļu segmenta sarežģījumiem ražošanas un piegādes ķēdēs. Šis faktors būtiski ietekmējis lietotu automobiļu otrreizējā piedāvājuma apjomu. Šī tendence ir globāla, un ar to saskaras automobiļu tirgotāji visā pasaulē. Vienkāršiem vārdiem runājot, otrreizējā tirgū neienāk lietoti automobiļi pietiekamā apjomā. Tā rezultātā cenu pieaugums mazlietoto automobiļu segmentā (līdz 5 gadiem), salīdzinot ar 2020.gadu, ir aptuveni 20%,” saka Matīss Gibolis, Moller Auto Baltic pārdošanas vadītājs Baltijā.

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.