Autodroms » Drošība

Pasaulē ceļu satiksmes negadījumos kāds iet bojā ik pēc 24 sekundēm. Renault iesaistās situācijas glābšanā.

19 Feb 2020  

Pasaulē ceļu satiksmes negadījumos kāds iet bojā ik pēc 24 sekundēm. Renault iesaistās situācijas glābšanā.Groupe Renault” ar sava fonda atbalstu un biedrību „Prévention Routière” (Ceļu satiksmes drošība) ir nolēmuši rīkoties, lai palielinātu izpratni par ceļu satiksmes bīstamību un pareizu uzvedību ceļu satiksmē, izveidojot visām auditorijām piemērotu tīmekļa vietni. Pasaules veselības organizācijas 2018. gada pārskatā minēts, ka ceļu satiksmes negadījumi ir galvenais nāves cēlonis 5 līdz 29 gadus vecu personu vidū un tie ik gadu visā pasaulē izraisa 1,35 miljonus nāves gadījumu — tas nozīmē 1 bojāgājušo ik pēc 24 sekundēm.

Lai mēģinātu atrisināt šo problēmu, abi partneri ir veikuši priekšdarbus, lai noskaidrotu galvenos negadījumu un riskantas uzvedības cēloņus ceļu satiksmē. Šīs izmeklēšanas pamatā bija Pasaules veselības organizācijas pētījums, kas partneriem ļāva noteikt prioritāro risku — alkohols, ķiveres, drošības jostas, narkotikas, motocikli, gājēji, glābšana, viedtālruņi, velosipēdi, redzamība, ātrums u.c.. — novēršanas vadlīnijas.

Pasaulē unikālā vietne Road4us.org ir izstrādātā tā, lai būtu vienkārši lietojama un pieejama visiem ceļu satiksmes dalībniekiem: gan gājējiem, gan autovadītājiem neatkarīgi no kultūras, vecuma vai izglītības līmeņa.

Vietnē izmantotas vienkāršas ilustrācijas ar universāliem kodiem, bez teksta vai kultūrkonotācijām. Šos bez maksas lejupielādējamos vizuālos materiālus var brīvi izmantot arī pedagogi, pasniedzēji vai biedrības, kas vēlas izglītot sabiedrību.

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.