Autodroms » Auto Ziņas

Pasaules ātrākā sērijveida automobiļa pirmais eksemplārs bijis nopirkts vēl pirms ātruma rekorda

23 Okt 2020  

Pasaules ātrākā sērijveida automobiļa pirmais eksemplārs bijis nopirkts vēl pirms ātruma rekordaParasti ļaudis kā traki metas pirkt to, kas sevi jau pierādījis un kļuvis slavens. Te viss iegriezies nedaudz savādāk. Pasaules ātrākā sērijveida automobiļa pirmo eksemplāru bija nopircis pazīstams amerikāņu bērnu stomatologs vēl pirms tad, kad tika uzstādīts ātruma rekords.

Bērnu zobārsts Larijs Kaplins gan nav gluži parasts dakteris. Viņš var lepoties gan ar to, ka ir ļoti bagāts, ka ir pazīstams mecenāts un, ka viņam garāžā jau izveidojusies laba automobiļu kolekcija. Piemēram, SSC Ultimare Aero, kas arī savulaik bijis pasaules ātruma rekorda ieguvējs. Vēl tur var atrast Ford GT un Lamborghini Aventador, kurus dakteris izmanto kā ikdienas braucamos un noripojis ar tiem vairāk par 500 tūkstošiem kilometru.

Jauno SSC Tuatara Larijs iegādājies par 1,6 miljoniem amerikāņu dolāru un ar noteikumu, ka ļaus ar šo auto uzstādīt rekordu. Ja runājam par pašu rekordu, tad SSC Tuatara sasniedza ātrumu 508 kilometri stundā, jeb 316 amerikāņu jūdzes stundā.

Par godu šim rekordam stomatologs apņēmies savākt ziedojumus savam bērnu fondam tieši 316 tūkstošu dolāru apmērā. Lai viņam tas izdodas!

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.