Autodroms » Viedoklis

Paši autovadītāji atzīstas – visbiežāk pie stūres grēkojam ar mobilo telefonu rokās!

16 Okt 2018  
Foto: PEXEL

Foto: PEXEL

Kurš gan no mums nav grēcīgs. Tāda esot cilvēka būtība. Reizēm pārkāpt noteikumus vai likumus sagadās netīšām vai pārpratuma pēc. Citiem tas notiek harmoniski saskaņā ar savu sirdsapziņu. Dažs mūsu rīcības ierobežo likumi, kamēr ne mazāk bīstamas lietas likums neaizliedz. Kur loģika? Nekur! Kurš gan domās par loģiku, pieņemot likumus, kurus pats visticamāk vērā neņems.

lai noskaidrotu, kas ir visbīstamākais, ko autovadītāji dara pie sava braucamrīka stūres, AUTODROMS.LV uzdeva gluži nevainīgu jautājumu un piedāvāja tik pat nevainīgus atbilžu variantus. laikam jāsāk ar jautājumu un, tas skanēja šādi – Kāds ir pats bīstamākais Jūsu paradums, esot pie stūres?

Laikam jau cilvēks tiešām ir grēcīgs, ja reiz labi apzinās, ka dara slikti un nepareizi, bet tik un tā to dara! Nomācošais vairākums jeb 36 procenti aptaujas dalībnieku atzīst, ka ikdienā grēko pie stūres darbojoties ar mobilo telefonu vai līdzīgām ierīcēm. Skumji, lai neteiktu, ka traģiski. Ņemot vērā, ka aptauja bija anonīma, autobraucēji nekautrējās atzīt, ka ne tikai pārkāpj Ceļu satiksmes noteikumus, bet ik brīdi apdraud tūkstošiem nejaušu līdzcilvēku dzīvības. Par savējo, šķiet, jau sen neviens neuztraucas!

Otrā populārākā bīstamā nodarbe pie stūres ir smēķēšana. Lieta, kas pati par sevi ir kaitīga. Vēl jo vairāk pie stūres! To par savu grēku atzīst 23 procenti aptaujas dalībnieku. Dūmu mutulis, kabatās sataustīta cigarete, novērsts skatiens uz šķiltavām vai “piepīpējamo”, centieni trāpīt pelnus pelnu traukā. Nemaz nerunāsim par tiem neaudzinātiem briesmonīšiem, kas cigarešu izgaļus un reizēm arī pašu cigarešu paciņu ar slaidu joni izmet pa auto logu. Ruk ruk, cienītie! Ruk ruk!

Veseli 18 procenti nenosauc konkrētas bīstamās nodarbes, bet apzinās, ka tādas ir. Vai arī tās nav iekļaujamas nevienā aptaujas kategorijā. lai kas tas arī nebūtu – saņemieties! Jūs taču varat pārvarēt vēlmi un noturēties to nedarot!

Deviņus procentus dala divas grēkotāju grupas! Vieni ir tie, kas pie stūres nododas gastronomiskām baudām – pankūkas, burgeri, karstie suņi, virtuļi ar pūdercukuru, žāvēta vistiņa un visādi citādi labumi, kas paši par sevi ir tikai apsveicami, taču pie stūres to lietošana ir gana bīstama. Tas novērš uzmanību un vismaz pieckāršo aizrīšanās risku. Mūsu ceļos jau nu noteikti! Otra grupa ir tie, kas stūrējot auto iegrimst kaislīgās sarunās vai pat strīdos ar pasažieri. Ja vispārēji filozofiska saruna varētu pat uzmundrināt tālā ceļā, tad strīds pilnīgi noteikti lielos apmēros novirza domas no primārās nodarbes – automobiļa vadīšanas!

Un, visbeidzot, tikai pieci procenti aptaujas dalībnieku atzīstas, ka sēžot šofera krēslā pamanās apkrauties ar dažādām lietām. Nez kāpēc gribas domāt, ka tās varētu būt tieši daiļā dzimuma autobraucējas. Rokassomiņa un pūdernīca klēpī ir daudz pieredzētāka situācija kā smags ādas portfelis vīrieša kājstarpē.  Un tomēr arī šādi kaitīgi paradumi mums pieder!

Nu ko! Droši vien gana plaša viela pārdomām – vai arī mēs nedarām pie stūres kaut ko tādu, kas varētu novest līdz nelaimei? Reālajā dzīvē otra iespēja netiek dota un mirklis starp laimīgu dzīvi un traģisku bojāeju ir nepilnas sekundes garš. Varbūt neizaicināsim likteni?

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.