Autodroms » Tehnoloģija

Pateicoties inovācijām, pārvietošanās ar auto kļūst arvien drošāka

28 Apr 2020  

Pateicoties inovācijām, pārvietošanās ar auto kļūst arvien drošākaPasaulē pēdējo 35 gadu laikā ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaits ir samazinājies par 80%. Tas kļuva iespējams arī pateicoties izmaiņām likumdošanā un inovācijām, kas uzlaboja vadītāju un pasažieru drošību, piemēram, uzlabotas drošības jostas vai drošības spilveni.

Nākotnē bezpilota automašīnas var sniegt papildu uzlabojumus drošības jomā – sabiedriskās domas aptaujā šādu iespēju norādīja 58% respondentu. Pirms tas notiks, autovadītāji var izmantot arvien labākas braukšanas atbalsta tehnoloģijas, ar kurām ir aprīkoti jaunie Renault Clio un Renault Captur, kas Euro NCAP drošības testos ieguvuši piecas zvaigznes.

Pateicoties inovācijām, pārvietošanās ar auto kļūst arvien drošākaKatru gadu ceļu satiksmes negadījumos visā pasaulē iet bojā aptuveni 1 350 000 cilvēku. Pēdējo 35 gadu laikā ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaits ir samazinājies par 80%. Tas ir saistīts ar jaunu tehnoloģiju ieviešanu automašīnās, kā arī likumdošanas izmaiņām. Piemēram, minētajā periodā tika samazināts atļautā ātruma ierobežojums, ieviesti noteikumi par pieļaujamo alkohola daudzumu asinīs, un drošības jostas un drošības spilveni kļuva par neatņemamu automašīnas aprīkojuma elementu. Nu tas viss ir sniedzis izmērāmu efektu.

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.