Autodroms » Zvaigžņu auto

Pelēkais ‘’kaķis’’ no amerikāņu aktiera un sacīkšu braucēja Patrika Dempsija garāžas –Jaguar XK120!

5 Aug 2022  

1Auto entuziasts un Lemānas 24 stundu izturības sacīkšu braucējs Patriks Dempsijs ( Patrick Dempsey) jau ne pirmo reizi ļauj mums aplūkot savus braucamos. Šoreiz sīkāk izpētīsim foto redzamā Jaguar XK 120 vēsturi. Iepriekšējā reizē vien minēju, ka šo mašīnu, kura ražota 1954. gadā, uzskatīja par statusa simbolu. Aktieris šo auto iegādājās par pirmo honorāru no filmēšanās televīzijas seriālā ‘’Grejas anatomija’’. Dakteru filmā viņš bija neiroķirurgs Dereks ‘’Makdremijs’’ Šepards.

Ražotājam šis modelis bija ļoti svarīgs, jo nesa Jaguar jaunus panākumus.2 JAGUAR XK120 pirmizrāde notika  1948. gada. Londonas auto izstādē.  Auto izraisīja sensāciju, jo divvietīgais rodsters (spēkrats ar vaļēju virsbūvi) bija ļoti glīts. Sākumā izlaida 200 mašīnas ar alumīnija korpusu un vēlāk uzsāka ražot sērijveidā mašīnas ar tērauda virsbūvēm. Tā tika aizsākta jauna automobiļu saime. Ar 160 zs jaudīgo , sešu cilindru dzinēju bruņotais auto spēja attīstīt 124,6 jūdzes stundā lielu ātrumu un kļuva par ātrāko sērijveida ,ielas sporta spēkratu. Motora darba tilpums bija 3442 kubikcentimetri un tam bija divas augšējās sadales vārpstas. Spēka agregātu izstrādāja Viljams Heiness ( William Heynes) sadarbībā ar Volliju Hassanu ( Wally Hassan) un Klodu Beiliju ( Claud Baily).

Ātrumu jāliek lietā! Dempsija kunga iecienītajās Lemānas 24 stundu sacīkstēs tieši  Jaguar bija piecdesmito gadu karalis.  Trīs  Jaguar XK 120 mašīnas ar rūpnīcas atbalstu piedalījās 1950. gadā. Debijas reizē viena ekipāža izstājās sajūga defekta dēļ, bet pārējās finišēja 12. un 15. vietā. Uzvara tika izcīnīta jau pēc gada un panākumu izdevās atkārtot arī 1953. gadā.

3Par citām Patrika Dempsija garāžas iemītniecēm lasiet šeit: http://www.autodroms.lv/aktieris-no-diennakts-izrades-%e2%80%93patriks-dempsijs/

 

Kristiāns Andersons

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.