Autodroms » Testi

Peugeot 308 GTi video apskats: divi automobiļi par vienu cenu!

23 Nov 2017  
Foto: @autodroms.lv

Foto: @autodroms.lv

Viena komplektācija, viena tehniskā variācija un viena cena – tā īsā nepaplašinātā teikumā varētu raksturot jauno Peugeot 308 GTi, kurš mūsu rīcībā nonāca uz trīs garām brīvdienām! Nonāca ar divējādām pārdomām. Vispirms prieks par iespēju padīdīt veselus 272 tīrasiņu zirgus. Pēc tam aizdomas par to, kur un cik ar šo auto nobrauksi.

Peugeot 308 GTi video apskats: divi automobiļi par vienu cenu!Jāsāk ar pirmo Peugeot 308 GTi – praktiskā latvieša ikdienas auto. Ja nav sava saimniecība un siena ķīpas līdzi nav jāvadā, tad gluži parasts kompakts braucamrīks ar kompaktu bagāžnieku, kompaktu salonu un kompaktu 1,6 litru benzīna dzinēju, kurš kombinētā ciklā pieprasa no septiņiem līdz astoņiem litriem 95. markas benzīnu. Tas ņipri brauc izvēlētajā virzienā, klausa komandām un nerunā pretim. Ja nu vienīgi prasītos krietni mazāka izmēra riteņu diski un augstāka profila riepas. Lai sēžamvietai nenāktos uzskaitīt katru plaisu mūsu VIA BALTIC asfaltā.

Ar pirmo Peugeot 308 GTi, šķiet, varētu bez bēdu tikt galā gan viegli drebošs sirmgalvis, gan pilnīgs gurķis, kurš ar astoto reizi aizvakar nokārtojis braukšanas eksāmenu. Ja ne nodevīgās zīmes “GTi” uz auto sāniem, nevienam pat īsti prātā neienāktu, ka šis vella pulveris spēj “izcirst” gandrīz visus Latvijā populāros vīrišķības simbolus vecu konkrētas markas antikvariātu izskatā. Bet, lai tā notiktu, jāpamodina otrs Peugeot 308 GTi. To, par kuru ir vērts samaksāt 30 900 eiro.

Peugeot 308 GTi video apskats: divi automobiļi par vienu cenu!Viegls pirksta pieskāriens pogai “SPORT” un automobilis rēc kā lamatās iekritis lauva. Zinot Peugeot zīmolu, tieši kā lauvai šim auto arī būtu jārēc! Bet ne jau tikai dobjāka skaņa. Auto raksturlīknes kļūst kļūst pilnīgi citas un radikāli jāmaina arī braukšanas stils. Auto vairs neprot līgani uzsākt kustību un tik pat līgani apstāties. Tas pie katra gāzes pedāļa pieskāriena raujas uz priekšu ar lēcienu un apstājas ar rāvienu. Teorētiski šīs īpašības lieti noderētu slēgtā trasē, taču asu izjūtu cienītājiem būs labi arī kāda daudz maz krustu šķērsu nepārrakta pilsētas iela. Ieskrieties īsti nav kur, bet radīt ilūziju par sevi, kā pirmklasīgu sacīkšu braucēju noteikti izdosies.

Peugeot 308 GTi video apskats: divi automobiļi par vienu cenu!Nedaudz ciparu. Benzīna 1,6 litru dzinējs ar turbīnu, 272 zirgspēku jauda, maksimālais ātrums 250 km/h un ražotāja paredzēti 6 litri degvielas uz 100 kilometriem. Starp citu, līdz ātrumam 100 km/h Peugeot 308 GTi spēj ieskrieties 6 sekundēs. Automobiļa cena – 30 900 eiro. Protams, plus ķeksīši papildopciju sarakstā!

Nav sliktu automobiļu. Ir tikai nepiemēroti ceļi un vēl nepiemērotāki vadītāji. Šis ir viens no tiem auto, kam vajadzīgi gan labi ceļi, gan pieredzējuši vadītāji. Citos apstākļos šis mazais nevainīgais kaķēns var kļūt par bīstamu ieroci!

 

NOSKATIES VIDEO:

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.