Autodroms » Drošība

Pieaug auto sadursmes ar meža dzīvniekiem. Atlīdzībās izmaksāts jau tuvu miljonam!

18 Jūn 2019  
Foto: #PEXEL
Foto: #PEXEL

Vidēji 100 atlīdzības pieteikumu ik mēnesi – tāda ir apdrošināšanas sabiedrības BALTA  šī gada pirmo piecu mēnešu KASKO atlīdzību statistika par negadījumiem, kurus izraisījuši uz ceļa pēkšņi izskrējuši meža dzīvnieki. Atlīdzībās par sadursmēm ar meža zvēriem šogad auto īpašniekiem izmaksāti 800 000 eiro, kas ir par 15% vairāk nekā pērn.

Saskaņā ar BALTA apkopoto statistiku kopumā atlīdzību pieteikumu skaits ir palielinājies par 10%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Gada griezumā visvairāk negadījumu uz ceļa ar meža zvēriem notiek aprīlī un maijā, kā arī gada tumšajos mēnešos – no oktobra līdz janvārim.

Visbiežāk – gandrīz divās trešdaļās gadījumu – auto saskrienas ar stirnām, retāk ar tādiem lieliem dzīvniekiem kā aļņi un brieži. Īpaši bīstams ir alnis, liels, smags un neizlēmīgs, līdz ar to arī visai neprognozējams dzīvnieks. Alnis var iziet uz ceļa un apjukt, nespējot izlemt, iet uz priekšu vai atpakaļ. Savukārt stirnas un mežacūkas var strauji izskriet uz ceļa. Būtiski ņemt vērā, ka tām noteikti var sekot vēl citas.

Lielākā KASKO atlīdzība, ko šogad izmaksājusi BALTA, sasniegusi 19 000 eiro, pēc kāda FIAT Ducato sadursmes ar alni. Taču nedrīkst novērtēt par zemu arī mazākus dzīvniekus – stirna, kas sver 20 kg, automašīnai braucot ar ātrumu 100 km/h, ielido logā ar vienas tonnas spēku. Diemžēl šajos negadījumos nereti cieš arī cilvēki, turklāt ne vien autovadītājs, bet arī pasažieri.

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.