Autodroms » Auto Ziņas

Pilnīgi jauns, rallija iedvesmots sporta automobilis — Toyota GR Yaris. Pirmizrāde jau janvārī!

16 Dec 2019  

Pilnīgi jauns, rallija iedvesmots sporta automobilis — Toyota GR Yaris. Pirmizrāde jau janvārī!GR Yaris ietver progresīvas tehnoloģijas, zināšanas un pieredzi, kas iegūta no Toyota titulētās dalības Pasaules rallija čempionātā (WRC), kur tā sacenšas zem TOYOTA GAZOO Racing (TGR) karoga.

GR Yaris būs otrais sporta automobilis, ko TGR laidīs klajā pasaulē pēc leģendārās Toyota GR Supra atgriešanās pagājušajā gadā.

GR Yaris pēdējais attīstības posms ir noslēdzies, un radītā prototipa spēju robežas nesen pārbaudīja TGR galvenais pilots ar segvārdu “Morizo”, proti, Toyota prezidents Akio Tojoda (Akio Toyoda).

Ar TGR dalību autosportā Toyota vēlas radīt arvien labākus automobiļus un paplašināt tās aizrautīgo fanu atbalstu, piedaloties vairākās prasīgās sacīkstēs dažādās kategorijās uz ceļiem visā pasaulē.

2007. gadā Toyota atgriezās FIA Pasaules rallija čempionātā ar Yaris World Rally Car, iegūstot piecas uzvaras un ražotāja pasaules čempiona titulu 2018. gadā, kam sekoja pilota un stūrmaņa tituli šogad.

TGR ir guvusi turpmākus panākumus autosportā Pasaules izturības čempionātā ar Toyota TS050 hibrīda sacīkšu automobiļiem, iegūstot ražotāja un pilota pasaules čempiona titulu 2014. un 2018.–2019. gadā. Toyota ir vadībā abās sacīkstēs arī 2019.–2020. gadā.

Šī gada sākumā TGR pilots, Kataras čempions Nasers Al Atija (Nasser al-Attiyah) ar Toyota Hilux nodrošināja Toyota pirmo tiešo uzvaru slavenajā Dakaras rallijā.

Plašāka informācija par Toyota GR Yaris tiks sniegta tuvākajā laikā.

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.